Na centimetr přesné mapy pro Daimler vytvořily Here Mapy

Na centimetr přesné mapy pro Daimler vytvořily Here Mapy
Rubriky Články

Koncern Daimler a společnost HERE Technologies, navázali spolupráci a rozhodli se vytvořit z HERE HD Live Map pevnou součást autonomních vozidel koncernu Daimler.

Vysoce přesné digitální mapy jsou klíčovým komponentem moderních asistenčních systémů pro řidiče a autonomní jízdy. HD Live Map v jistém smyslu umožňují automatizovanému vozidlu vidět za roh. Díky navzájem propojeným informačním vrstvám vozidlo ví, kde se právě nachází, jakou má před sebou cestu a jak má reagovat na různé dopravní scénáře.

Společnost HERE vyvinula HD Live Map tak, aby se dokázali regenerovat. To znamená, že mapa odráží dynamické změny v obrázku ulice téměř v reálném čase a podle toho se sama aktualizuje.

Takto vybavené vozy dokáží aktivně reagovat na měnící se dopravní situace – například v případě blokování jízdního pruhu, se vůz dokáže včas zařadit do volného jízdního pruhu nebo přizpůsobit rychlost jízdy.

Údaje ze snímačů vozidla jsou na základě své kvality a vysokého počtu vozidel, které dokáží rozpoznat a ověřit změny, nejdůležitějším prvkem nepřetržité aktualizace map s vysokým rozlišením. Společnost HERE už nyní využívá četné údaje ze snímačů výrobců vozidel, jakým je i koncern Daimler, na aktualizaci map téměř v reálném čase.

S cílem nabídnout nejvyšší míru bezpečnosti HD Live Map společnosti HERE neustále zveřejňují aktualizace map prostřednictvím inovativního procesu ověření, který v rámci uzavřeného okruhu rozpoznává a hlásí odchylky od zveřejněných údajů.

Zdroj: tiskové zprávy Daimler

Redaktor
strak@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: