Autonomní vůz od Fordu který vám přiveze pizzu až před dům

Autonomní vůz od Fordu který vám přiveze pizzu až před dům
Rubriky Články

Doba autonomních aut se blíží a je nutné je nejprve pořádně připravit. Ford je chce mít hotové už v roce 2021, a tak spustil další velký test těchto technologií. Především ale půjde o test interakce lidí s vozidly bez řidiče třeba při doručování pizzy.

Automobilka Ford se cítí být jedním z průkopníků na poli autonomních vozů, jejich strategie je začít prodávat elektrické a autonomní vozy už v roce 2021, což je dosti optimistický výhled. Součástí vývoje jsou pochopitelně i nekonečné testy a jeden z dalších byl v těchto dnech spuštěn v Miami-Dade County. Primárním cílem je zde ale spíše otestovat to, jak lidé budou na auta bez řidiče vlastně reagovat. Partnery testu jsou totiž společnosti Domino’s Pizza, doručovací služba Postmates nebo taxislužba Lyft a Ford chce zjistit, jak budou lidé využívat tradiční služby bez lidské interakce.

Všechny vozy sice musí mít záložního řidiče, ten však se zákazníky nebude komunikovat. Auta by si pak měla poradit s nalezením místa, kde předat pizzu, aniž by blokovala další provoz, ale také aby lidé nemuseli k autu příliš daleko. Podobně to bude i s vyzvedáváním pasažérů ve službě Lyft. Miami je totiž na páté pozici mezi městy s nejhustší dopravou v USA. Výhodou okolí Miami je však počasí, které na autonomní technologie neklade až tak vysoké nároky jako např. zimy na severu USA.

Zdroj

Editor
pisala@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: