Čezeta se vrací, nyní ve verzi s elektrickým pohonem

Čezeta se vrací, nyní ve verzi s elektrickým pohonem
Rubriky Novinky

Legendární česká motorka Čezeta se vrací, k dostání je od včerejšího dne v elektrické verzi za 332 992 korun. Retro kousek bude prodávat v Česku a na Slovensku e-shop Alza.cz.

Čezeta se začala vyrábět před šedesáti lety v továrnách České zbrojovky Strakonice a jednalo se tehdy o ryze český sériově vyráběný elektroskútr, který používal kompletně české patenty a většinu tuzemských komponentů. Model Čezeta 506, jenž se proslavil přezdívkou prase, bude dostupný ve žlutém a bílém barevném provedení. Žlutý stojí zmíněných 332 992 Kč, limitovaná bílá varianta vyjde o 90 tisíc Kč a dráž. Jako lákadlo pro zájemce bude k dispozici i jeden z prvních vyrobených kusů.

 

Oba modely používají výkonný elektromotor, díky němuž dosáhnou maximální rychlosti 123 km/h, resp. 90 km/h v případě levnější varianty. Dojezd dražšího modelu činí na jedno nabití 150 km, levnějšího 100 km. Zájemci si mohou skútry prohlédnout na showroomu e-shopu v Praze 7, případně se na ně mohou podívat prostřednictvím YouTube kanálu AlzaPower.

Největší český e-shop s elektronikou není pouze „retro friendly“ – do budoucna počítá  s nasazením moderních technologií v čele s elektromobilitou. Po pilotním testování elektrické dodávky Voltia pro rozvoz zboží má v plánu nahradit v příštích letech všechna firemní vozidla za elektromobily. Již dnes je součástí vozového parku společnosti elektrické SUV Kia Soul EV.

Kromě toho si firma objednala čtyři kusy nedávno představeného elektrického kamionu Tesla Semi, které by měly sloužit k synchronizování centrálních skladů v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a dalších evropských zemích.

Zdroj: tiskové zprávy

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: