První Hyperloop propojuje NewYork s Washingtonem

První Hyperloop propojuje NewYork s Washingtonem
Rubriky Chytré města

Snílek, blázen, vizionář. Ať už je Elon Musk jakýkoli, značné úspěchy se mu upřít nedají. Spoluvlastník internetového platebního systému PayPal, spoluzakladatel automobilky Tesla a zakladatel vesmírné společnosti SpaceX na začátku letošního roku opět dokázal, že nikdy nemluví jen tak „do větru.“ 6. února totiž z vesmírného střediska na Floridě úspěšně vyslal největší a nejtěžší raketu, kterou kdy firma SpaceX vytvořila.

Elon Musk však neodpočívá a stále pokračuje i v dalších projektech. Jedním z nich je vývoj vysokorychlostního přepravního systému s názvem Hyperloop. O tomto dopravním prostředku nového tisíciletí jsme vás již několikrát informovali. Pokaždé však šlo spíše o testovací jízdy nebo přípravě dalece vzdálené komerčnímu využití. S tím je ale nejspíš konec. Nejnovější zpráva totiž potvrzuje již dříve vyřčenou informaci o souhlasu Washingtonské radnice s vykopáním tunelu pro Hyperloop.

Prozatím jde samozřejmě jen o předběžné povolení, které je ale na rozdíl od minulého roku, již v písemné formě. Hyperloop by měl spojovat Washington DC s New Yorkem a cestu dlouhou 330 kilometrů by podle předpokladů měl zdolat za 29 minut. Zatímco se ve světě střádají plány na dopravu nové doby, v České republice krůček po krůčku připravujeme ambiciózní návrhy na železniční koridor, ve kterém nejnovější speciály pokoří „až“ 200 km/h. Tak jen směle do toho!

Majda Kolašínová

Zástupce šéfredaktora

kolasinova@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: