Hybridní Range Rover se vyšplhal k Nebezské bráně

Hybridní Range Rover se vyšplhal k Nebezské bráně
Rubriky Články

Range Rover Sport PHEV je prvním autem na světě, které zvládlo vyjet k čínské Nebezské bráně s extrémním převýšením 45 stupňů. Dragon Challenge, s pojmenováním podle legendární cesty Dragon Road, čítala celkem 99 zatáček a následně 999 schodů až k čínské Nebeské bráně, což je jedna z nejslavnějších čínských památek.

V první části byly nebezpečné zatáčky, které závodník Ho-Pin Tung ve plug-in hybridním voze Range Rover Sport PHEV projížděl ve vysoké rychlosti, přičemž každá chyba ho mohla stát život.Pak přišly na řadu schody s extrémním převýšením 45 stupňů, které s autem ještě nikdy nikdo nevyjel. A bylo jasné proč – pokud by se vůz při takovém stoupání zastavil, zcela jistě by následoval pád a jezdci už by zřejmě nebylo jak pomoci.

Celou trasu naštěstí vůz i jeho jezdec přežili zcela bez újmy a mohou tak slavit rekord. Od začátku do cíle to trvalo pouhých 21 min a 47 vteřin. Ovšem uvidíme, jestli se tento čas opováží někdo někdy překonat.

Range Rover Sport PHEV je plug-in hybrid kombinující spalovací motor s výkonem 300 koní (221 kW) a elektromotor s výkonem 85 kW. Celkově má sestava 404 koní (297 kW) s pohonem všech 4 kol. Zrychlení z 0 na 100 trvá 6,7 vteřin a maximální rychlost činí 220 km/hod. Čistě na elektřinu lze ujet maximálně 51 km.

Zdroj

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: