Novou továrnu na autobaterie otevře LG v nedalekém Polsku

Novou továrnu na autobaterie otevře LG v nedalekém Polsku
Rubriky Články

Společnost LG oznámila, že prostřednictvím své divize LG Chem otevře novou továrnu v Polsku, která bude vyrábět baterie pro automobily s kapacitou 100 tisíc „battery packů“ ročně.Jihokorejská společnost LG se snaží prorazit na trhu dodavatelů pro segment elektrických aut už nějakou dobu. Ostatně vyrábí některé z nejdůležitějších komponent pro elektromobil Chevrolet Bolt EV.

Projekt nové továrny v blízkosti Vratislavi byl oznámen už v roce 2015. Tehdy se počítalo s poloviční produkcí, tedy bateriemi pro 50 tisíc aut. Firma navýšení kapacity ohlásila společně s polskou vládou, která má na projektu evidentně eminentní zájem, v průběhu prosince. Souhrnná kapacita ročně vyrobených baterií by měla činit asi 6 GWh.

Společnost již disponuje třemi továrnami, které nabízejí roční produkci komponent pro 280 tisíc elektromobilů. Tyto továrny se nacházejí v Číně, ve Spojených státech a v Jižní Koreji.

Nová továrna v Polsku má být dostavěna v letošním roce. Baterie od LG mají směřovat k „významným výrobcům“, jejichž jména však nebyla zveřejněna.

Zdroj

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: