ABB se zaměřilo na dobíjení elektormobilů a elektrobusů

ABB se zaměřilo na dobíjení elektormobilů a elektrobusů
Rubriky Články

ABB je již deset let lídrem ve vývoji nabíjecí infastruktury pro elektrická vozidla. Nabíjecí technologie je dostupná v již 95 procentech zemí světa, v nichž jsou v provozu elektrická vozidla.

Stejnosměrné rychlonabíjecí stanice ABB se prodávají od Austrálie po Ázerbájdžán a od Indie až po Island, a počet prodaných kusů již přesáhl 6 500. Výkon nabíjecích stanic sahá od 50 do 450 kW a nabídka zahrnuje i vysoce výkonné nabíjecí stanice pro osobní automobily a autobusy.

Po dvanácti letech výzkumu a vývoje ABB nabízí široký rozsah nabíjecích zařízení připojených na internet. Tato zařízení jsou součástí portfolia online řešení ABB Ability.

Řešení pro elektroautomobily i autobusová depa

Toto inovační úsilí vyvrcholilo uvedením dvou výrobků v časovém rozpětí pouhých dvou měsíců. Prvním je Terra HP, první nabíjecí řešení s výkonem 150–350 kW pro elektrické automobily, druhým inteligentní nabíjecí řešení ABB HVC pro autobusová depa.

Terra HP se ideálně hodí pro nasazení na dálničních odpočívadlech a čerpacích stanicích. Díky konstrukčnímu řešení s ultravysokým proudem dokáže na 100 % nabít automobily pracující s napětím jak 400 V, tak 800 V. Nabíječka HVC – Overnight Charger je umístěna v kompaktní napájecí skříni a má až tři nabíjecí boxy, jejichž výkon lze kdykoli z 50 kW zvýšit na 100 kW nebo 150 kW.

Připojení přes webové rozhraní

Řešení ABB Ability poskytuje připojení přes webové rozhraní, které umožňuje provozovatelům nabíjecích sítí pro elektromobily provádět řadu funkcí, včetně dálkového monitorování a konfigurování nabíjecích stanic, řešení problémů s řidičem a provádění servisu při minimální době odstávky. Řešení je zároveň flexibilní natolik, že je lze připojit k libovolní nabíjecí sítí a řešením pro zázemí, platby či řízení spotřeby energie.

V zájmu bezstarostného provozu se ke všem výrobkům pro nabíjení elektrických se navíc dodává služba ABB Charger Care, jejímž úkolem je co nejvíce zkracovat dobu odstávky. Charger Care zahrnuje různé moduly pro proaktivní monitoring, preventivní i následnou údržbu a opravy, výukové programy, aktualizaci softwaru a další funkce.

Zdroj: ABB – MEDIA

Majda Kolašínová

Zástupce šéfredaktora

kolasinova@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: