Další milník pokořen: Mitsubishi Outlander PHEV se v Evropě prodalo už víc jak 100 000

Další milník pokořen: Mitsubishi Outlander PHEV se v Evropě prodalo už víc jak 100 000
Rubriky Články

Mitsubishi Motors oznámilo, že její technologická vlajková loď Outlander PHEV dosáhla již čtyři roky po uvedení na evropské trhy významného milníku = 100 000 prodaných vozů v tomto regionu.

Prodeje Outlanderu PHEV se zpočátku soustředily pouze na několik vybraných evropských trhů jako například Nizozemí, Skandinávie, Dánsko a další, avšak model se velmi rychle etabloval, a rozšířil tak segment evropských SUV o nový rozměr. V listopadu 2015 pak prodeje překročily hranici 50 000 vozů. V letech 2015, 2016 i 2017 se tento model stal nejprodávanějším plug-in hybridem napříč celým regionem, k čemuž napomohlo i jeho průběžné vylepšování.

Outlander PHEV dokázal držet krok se stále vyšším počtem konkurentů v rodícím se tržním segmentu, a během kalendářního roku 2017 si tak ve Velké Británii, Norsku či Španělsku udržel pozici jedničky. Za období od ledna do prosince 2017 si Outlander PHEV celkově udržel 13% tržní podíl v segmentu elektromobilů a plug-in hybridů a současně zaujímal 77% podíl v úhrnných prodejích SUV napříč modely Mitsubishi Motors v uvedeném regionu.

Zdroj: tiskové zprávy, fDrive.cz

Majda Kolašínová

Zástupce šéfredaktora

kolasinova@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: