Elektrifikace čeká také nákladní vozy Dascher

Elektrifikace čeká také nákladní vozy Dascher
Rubriky Články

Společnost Dachser je prvním zákazníkem plně elektrického kamionu FUSO eCanter od značky Daimler. Od jara 2018 nasadí dva rozvozové vozy pro zásilky určené do centra Berlína a Stuttgartu.

Tyto vozy jsou základní stavební kameny projektu “City Distribution” a doplňují inovativní a udržitelný koncept pro zásobování center měst. V rámci tohoto projektu kombinuje Dachser osvědčené logistické modely s novými nápady tak, aby vyvinul udržitelné a ekonomické obchodní modely budoucnosti pro doručování tzv. poslední míle.

Na základě reálných požadavků konkrétního města mohou všechny pobočky Dachser implementovat řešení na míru z ToolBoxu, modulárního nástroje pro realizaci City Logistiky. K tomu patří i sestavení vhodného vozového parku pro zásobování center měst. Rozhodli se pro FUSO eCanter, protože jde o první sériově vyráběné nákladní vozidlo čistě na elektropohon, a to znamená revoluční změnu pro celou třídu těchto užitkových vozů.

Obě vozidla FUSO eCanter budou nasazena u dlouhodobých přepravních partnerů Dachseru v Berlíně a Stuttgartu pro dodávky sběrné služby. Jejich úkolem bude doručovat palety s průmyslovým zbožím buď do mikrohubů nebo přímo k zákazníkům. Budou také zboží vyzvedávat a doručovat na pobočky v Schönefeldu a Kornwestheimu. Tyto elektromobily jsou ideální pro využití v centru měst – a tam budou také nejčastěji k vidění.

Podle modelu a způsobu použití mají tyto plně elektrické vozy dojezd okolo 100 km a užitnou hmotnost až 3,5 t. Elektrický pohon se skládá ze šesti vysokovoltových lithium-iontových akumulátorů, každý akuluátor čítá s 420 V a 13,8 kWh.

Zdroj: tiskové zprávy

 

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: