Superauto od Ferrari s elektrickým pohonem jako konkurence pro Teslu!

Superauto od Ferrari s elektrickým pohonem jako konkurence pro Teslu!
Rubriky Novinky

Peklo zamrzlo, chtělo se říci, když jsme slyšeli tu novinu. Automobilka Ferrari se totiž i přes původní ostych rozhodla, že postaví elektrické superauto, které má konkurovat Tesle Roadster příští generace.

Sergio Marchionne, šéf konsorcia Fiat/Fiat Chrysler a muž, který má na starosti Ferrari, od počátku jasně tvrdil, že elektromobily by vyráběl jen v případě daňových úlev, protože nechápe, jak na výrobě elektromobilů může někdo vydělávat. Jediným motivem automobilek k výrobě elektrických aut je podle něj snaha vyhovět legislativním předpisům.

Ten samý muž v rozhovoru pro agenturu Bloomberg na detroitském autosalonu oznámil, že Ferrari pracuje na elektrickém superautě. Pokud se v italských dílnách podaří vyrobit elektrické superauto mělo by to být právě od Ferari.

Na akci konané v listopadu šéf Tesly Elon Musk řekl, že příští generace Roadsteru se začne vyrábět v roce 2020. A nové superauto od Ferrari by podle všeho mohlo být jejím příštím konkurentem. Ovšem kdy se toto superauto začne vyrábět je ve hvězdách.

Zdroj

Redaktor
strak@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: