Nové elektrické SUV od Fordu příjde v roce 2020

Nové elektrické SUV od Fordu příjde v roce 2020
Rubriky Články

Automobilka Ford zveřejnila video, ve kterém láká na nové plně elektrické SUV s názvem Mach 1. Přijít by mělo v roce 2020 a mnoho podrobností zatím nemáme k dispozici, tedy vyjma dojezdu bezmála 500 kilometrů. Ford na probíhající North American International Auto Show oznámil několik nových modelů a na úplný závěr své prezentace prozradil, že připravuje plně elektrické SUV.

O vývoj se postará vloni vytvořená skupina Team Edison, která pracuje výhradně na elektrických Fordech a sídlí v Corktownu, historické části Detroitu. Název nejspíš nebyl zvolen náhodně, neboť Henry Ford a Thomas Edison byli od konce 19. století přáteli. A také se nabízí rivalita mezi Thomasem Edisonem a Nikolou Teslou, která tak vlastně symbolicky pokračuje mezi částí Fordu Team Edison a automobilkou Tesla.
Ford v loňském roce prohlásil, že plánuje třináct modelů elektromobilů či hybridů, přičemž sedm z nich by chtěl uvést do roku 2020. Kromě hybridní verze Mustangu nebo trucku F-150 nás automobilka lákala na plně elektrické SUV s dojezdem 300 mil, tedy asi 480 km. Není pochyb o tom, že se jedná o Ford Mach 1. Dodejme, že podle původních má být novinka určena pro severoamerické, evropské a asijské trhy.
Majda Kolašínová

Zástupce šéfredaktora

kolasinova@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: