Ekologickým autem roku 2018 se stává…

Ekologickým autem roku 2018 se stává…
Rubriky Články

Nedávno byly vyhlášeny výsledky 24. ročníku ankety Auto roku. Její součástí byly také doprovodné ankety a v jedné z nich zabodoval nový LEAF. Porota složená z 35 předních českých motoristických novinářů přiřkla novému Nissanu LEAF ocenění Ekologické auto roku 2018.

Zcela nový LEAF představuje nejen ikonu vize Inteligentní mobility Nissan, ale je to také nejvyspělejší elektromobil na světě určený pro masový trh. Nový LEAF je prvním Nissanem v Evropě, který přináší první prvky autonomního řízení v podobě systému ProPILOT a je plný špičkových inovací, jako je e-Pedal, jenž umožňuje jezdit a brzdit zcela novým a plynulým způsobem.

100% elektromobil Nissan LEAF je vybaven baterií s kapacitou 40 kWh a nabízí dojezd 378 km na jedno nabití. Při konstrukci nové generace Nissanu LEAF využívali inženýři nejen bohaté zkušenosti, ale i zpětnou vazbu od zákazníků a jeho design byl kompletně přepracován. Nový LEAF nahrazuje model první generace, který se stal nejprodávanějším elektromobilem na světě. Od jeho uvedení do prodeje v roce 2010 si LEAF vybralo už 300 000 zákazníků, kteří s ním najeli téměř  3,5 miliardy kilometrů.

Nový Nissan LEAF je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy: Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna a jeho cena začíná na 850 000 Kč.
Už dnes je možné zcela nový Nissan LEAF objednat v síti autorizovaných dealerů značky Nissan.

Ocenění Ekologické auto roku 2018 pro nový Nissan LEAF přichází krátce po zahájení evropské výroby a ještě před příjezdem prvních vozů k autorizovaným dealerům Nissan v České republice.

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: