Zajímavé SUV na veletrhu CES 2018 představila značka BYTON

Zajímavé SUV na veletrhu CES 2018 představila značka BYTON
Rubriky Články

Na akci CES 2018 spatřilo světlo světa několik zajímavých novinek, mezi nimiž nechybí ani cenově dostupné osobní vozidlo s duálním elektrickým motorem. Prsty v něm však mají lidé z automobilek jako BMW, Nissan či dokonce Tesla.

Protože v nich kdysi působily, někteří z nich dokonce i na vyšších manažerských pozicích, píše web Electrek , přičemž dodává, že investice putovaly především z Číny, kde výrobce Byton má své sídlo. Pokušení dokonce neodolal ani místní gigant  Tencent Holdings , který zároveň patří mezi investory americké konkurence.

Dojezd té nejvyšší sestavy  SUVčka, což je zhruba těch 500 kilometrů, zajišťuje 95 kWh akumulátor. Pohon do všech čtyř kol zase dostal na starosti duální elektromotor se 476 koňmi, což však není v tomto případě vůbec důležité.

Kouzlo zde totiž tkví v unikátní interakci mezi člověkem a elektromobilem, o co se starají biometrické rozpoznávání obličeje, hlasové a dotykové technologie v bezprostředním okolí řidiče. Výjimkou ale nejsou ani gesta našich rukou, díky kterým to bude celé vypadat jako z ulítlého sci-fi filmu.

80 procent za 30 minut

Přesně tak, výrobce slibuje, že Byton nabíjemí až na 80 procent pouze za půl hodinu. Jak to chce dosáhnout, zatím neprozradil, ale alespoň na tiskovce ukázal hned několik fotografií  lahodného interiéru jeho nové pýchy, za kterou si žádá od 45 000 amerických dolarů. Zatím se ale díváme pouze na koncept – dokončený kousek zamíří na čínský trh v průběhu příštího roku, po kterém bude následovat i evropský s americkým. Stát by se tak mělo kolem roku 2020.

Zdroj

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: