Valeo si přivezlo do LasVegas elektomobil, který překvapí cenou

Valeo si přivezlo do LasVegas elektomobil, který překvapí cenou
Rubriky Články

Na CES 2018 slaví světovou premiéru nový prototyp elektromobilu vybavený nízkonapěťovým (48V) systémem Valeo. Pro země a hlavní města, která se čím dál víc snaží redukovat emise CO2, nabízí toto řešení zcela nový úhel pohledu na budoucí podobu městské mobility.

Malý dvoumístný elektrický prototyp, jež lze dobíjet na jakékoli stanici, jede rychlostí až 100 km/h a na jedno dobití ujede až 100 km, je ideální prostředek pro krátké cesty a nízké rychlosti typické pro městský provoz.

Elektrický vůz s 48V palubní sítí je také levnější (až o 20 %) než elektromobily s vysokým napětím, a to hlavně proto, že se obejde bez některých součástí a systémů, jež kvůli bezpečnosti musejí mít systémy s vysokým napětím. Díky tomu se může elektromobil s nízkonapěťovou sítí 48 V prodávat za cenu do 9000 dolarů, v přepočtu asi 188 000 Kč.

Díky tomu, že je tento elektromobil cenově dostupný, mohlo by toto inovativní řešení poskytnout další impuls k elektrifikační revoluci. Své inovativní řešení elektrického pohonu se 48 V Valeo vyvinilo díky svým znalostem a zkušenostem se 48V technologiemi určenými pro hybridní aplikace, v nichž je celosvětovým lídrem.

 

V rámci společného podniku Valeo Siemens eAutomotive ale nabízí Valeo samozřejmě i vysokonapěťové řešení (nad 60 V) určené pro hybridní, plug-in hybridní i elektrické modely. V prvních devíti měsících roku 2017 společnost Valeo Siemens eAutomotive získala objednávky v celkové výši 5,4 miliard eur. S 15% podílem na trhu v roce 2018 je Valeo lídrem také v oblasti chladicích systémů baterií, které jsou potřebné pro zajištění dostatečné životnosti a výkonu baterie.

Na CES 2018 také Valeo přináší další důkaz svých možností při navrhování inteligentních, adaptivních a cenově dostupných elektrických pohonů. Představuje nový prototyp řešení s elektrickým napětím 48 V, které je schopno napájet malé osobní automobily nebo automaticky řízené robo-taxi.

Zdroj: tiskové zprávy, fDrive.cz

Majda Kolašínová

Zástupce šéfredaktora

kolasinova@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: