HERE a LG bude hrát zajímavou dvojici pro autonomní auta

HERE a LG bude hrát zajímavou dvojici pro autonomní auta
Rubriky Chytré města, Články

Samojezdící auta mají ze sdílení dat jednoznačný prospěch. Je dobré, když se vaše auto dozví o dopravní zácpě nebo úseku silnice s náledím dříve, než se dostanete do problémů. Dobře to vědí i vývojáři v LG Electronics, kteří na tvorbě pokročilých telematických systémů pro budoucí autonomní auta spolupracují se společností HERE Technologies . HERE je globálním poskytovatelem služeb digitálního mapování a lokalizačních služeb.

Informační dálnice pro auta

Telematika je odvětví integrující telekomunikační technologie s informatikou. V oblasti automobilů jde o poskytování bezpečnostních a multimediálních služeb, jako je navigace, potvrzení polohy a přenos nouzových informací prostřednictvím různých komunikačních technologií od sítí GPS , po Bluetooth a Wi-Fi.

Společné řešení LG a HERE kombinuje pokročilou telematickou technologii od LG s vysoce přesnými mapovými a lokalizačními službami s podporou platformy HERE Open Location. Prostřednictvím plánované spolupráce se firmy zaměřují na podporu automobilek na celém světě s robustním a bezpečným datovým komunikačním uzlem určeným pro plně autonomní automobily.

HERE Technologies je předním světovým poskytovatelem služeb mapových dat a lokalizace pro automobilový průmysl, které se dnes používají ve více než 100 milionech automobilů.

Mapy, které žijí

HERE také spolupracuje s automobilkami na vývoji služby HD Live Map. Jde o vysoce přesnou mapovou službu v cloudu, která podporuje připojené systémy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) a řešení pro automatickou jízdu.

HD Live Map zamýšlí LG nasadit i ve společném řešení, které nabízí výrobcům automobilů. Identifikuje všechny cesty a okolní dopravní prvky, jako jsou značení jízdních pruhů, značky STOP, přechody pro chodce, omezení rychlosti a semafory.

Zdroj

Redaktor
strak@goingelectric.cz

%d blogerům se to líbí: