E.ON v nedalekém Německu postaví ultrarychlé nabíjecí stanice

E.ON v nedalekém Německu postaví ultrarychlé nabíjecí stanice
Rubriky Články

Nové nabíječky vznikají po celé Evropě se záměrem vytvořit celoevropskou síť rychlých nabíjecích stanic. S tímto cílem zahájí letos na podzim společnost E.ON výstavbu první ultratychlé nabíjecí stanice u dálnice mezi Frankfurtem a Norimberkem. Ta vznikne na jednom z největších odpočívadel v Evropě – Autohof Strohofer, na němž zastavují řidiči projíždějící přes uzel na dálnici A3. Už koncem letošního roku by mohli řidiči elektromobilů využít ultrarychlé nabíjecí stanice při cestě do Německa.

Šoféři, kteří vyjíždí z České republiky nabíjí svůj elektromobil za 40 minut u Humpolce. Odtud by na jedno nabití měli ujet zhruba dalších 400 km. Do budoucna by se tato nabíjecí doba měla zkrátit na 5-6 minut.

Odpočívadlo u Geiselwindu pojme až čtyři nabíjecí místa s rychlostí nabíjení od 150  – 350 kW. Tato ´´rychlonabíječka´´nebude u našich sousedů osamocená. Ministerstvo dopravy v Německu sestavilo dotační program na rozvoj nabíjecí infrastruktury v hodnotě 300 milionů eur. V Německu tak vznikne nových  15 000 nabíjecích míst.

Zdroj: tisková zpráva

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: