Zunum Aero chystá své první hybridní letadlo

Zunum Aero chystá své první hybridní letadlo
Rubriky Články

Společnost Zunum Aero, která funguje díky podpoře Boeingu a JetBlue, představila své finální plány na dokončení hybridního letadla. To má pohánět dvojice elektromotorů s generátorem. Společnost tak slibuje snížení nákladů na  krátké lety a zkrácení času na cestování.

Zunum Aero přitom není jediná firma, která pracuje na hybridním nebo rovnou plně elektrickém pohonu pro leteckou dopravu.  Letadlo od Zunum Aero má kapacitu 12 cestujících a určené převážně pro vnitrostátní lety. Výhodou má být cena i čas. Zatímco letová hodina v malém letadle vás muže stát až několik tisíc eur, s letadlem od Zunum Aero to má být pouze ve stovkách eur. Např. cesta z Prahy do Košic by vás v tomto případě stála jen 27 €. I to ale muže být ještě méně, jestliže se společnosti podaří výroba bezpilotních letadel.

This slideshow requires JavaScript.

Maximální letová rychlost je 547 km/h, a celkový dolet letadla je okolo 1 126 km. O pohon se stará dvojice elektromotorů a spalovací motor, který během letu slouží na výrobu elektřiny. Baterie pro elektromotory jsou přitom všude, dokonce i v křídlech letadla. Většina z nich však v podpalubí. Celková hmotnost baterií je přitom přes tunu.

Zunum Aero chystá předvést své první hybridní letadlo v roce 2022. Cena letadla prozatím nebyla stanovena.

Zdroj

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: