Volvo představuje svůj první elektrobagr

Volvo představuje svůj první elektrobagr
Rubriky Články

Že Švédská společnost Volvo nevyrábí jen osobní auta, ví snad každý fanda této značky. Divizi, která má na starosti vývoj těžké pracovní techniky Volva, se nedávno povedlo dosáhnout významného úspěchu. Představili zcela nový elektrický bagr.

Ve vztahu ke znečišťování ovzduší se nejčastěji mluví o osobních vozech. Je ale si třeba uvědomit, že velké množství skleníkových plynů vypouští i další stroje poháněné spalovacími motory, jako je například těžká stavební technika. Volvo se proto intenzivně zajímá o možnost elektrifikace stavebních strojů. V rámci tohoto výzkumu nedávno švédská společnost představila plně elektrický bagr, který se jen tak nevidí.

Spalovací motor v bagru byl vyměněn za akumulátor o kapacitě 38 kWh. Díky tomu dokáže bagr pracovat až 8 hodin bez nabití. Hydraulický systém byl nahrazen elektromechanickými lineárními akumulátory. Díky těmto změnám dokáže stroj pracovat téměř bezhlučně.

Volvo ovšem podotýká, že jde pouze o prototyp určený k dalšímu sériovému zkoumání a rozhodně se podobných prostředků s elektropohonem v blízké budoucnosti nedočkáme.

Zdroj: tisková zpráva

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: