IFA 2017: Inteligentní reproduktory pro chytrou domácnost

Rubriky Chytrá domácnost

Poslední prázdninový víkend je ve znamení veletrhu spotřební elektroniky v nedalekém Berlíně. Na veletrhu IFA 2017, byly představeny nejen mobilní telefony, a nejrůznější gadgety, ale taky novinky do chytré domácnosti, a těmi se na našem webu budeme taky zabývat.

Příkladem je japonská firma Sony, která na výstavě IFA 2017 představila kromě svých nových smartphonů Sony Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact i šikovný Bluetooth reproduktor, který pracuje s inteligentním Google Asistentem. Jmenuje se Sony LF-S50G a nabídne pár zajímavých funkcí, které se můžou hodit.

Sony LF-S50G

Princip fungování výše zmíněného reproduktoru je naprosto jednoduchý. Skrze hlasové povely ´´Ok Google´´ lze požádat o předpověď počasí, aktuální dopravní zpravodajství, či nejnovější zprávy z domova i ze světa. Podobně si lze nastavit prvky do chytré domácnosti jako třeba zapnout/vypnout světla, nebo automaticky řídit stínící techniku na oknech v závislosti na intenzitě slunečního záření. Možnost ovládat lze taky termostat, ten ale musí být propojený s produkty značky Vaillant, kde je možné nastavit teplotu topení v každé místnosti. Spínací jednotky nebo termohlavice ovládají zdroj tepla, kterým může být podlahové vytápění, elektrické topení nebo alternativní zdroj tepla.

 

Společnost Sony tak našla vlastní cestou svého inteligentního asistenta do chytré domácnosti, který v novém produktu využívá alternativu od společnosti Google.

JBL Link Series

Něco podobného představila na veletrhu společnost JBL, která je známým výrobcem audiozařízení v celosvětovém měřítku. JBL Link series je sestava tří různých reproduktorů s konkrétním názvem Link 10, Link 20 a Link 300. Všechny tři hračky využívají asistenta od Google. Stačí tedy vyslovit výraz Ok, Google a položit otázku.

Zdroj: tisková zpráva

Redaktor
strak@goingelectric.cz

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: