Škoda udělá z Felicie elektromobil s dojezdem až 500km

Škoda udělá z Felicie elektromobil s dojezdem až 500km
Rubriky Novinky

Česká automobilka chce konkurovat zatím celkem úspěšnému Modelu 3. Na Teslu hodlá zaútočit citelně nižší cenovkou ale i futuristickým designem, který by měl přitáhnout mnoho technologických fanoušků. Jméno nové Felicie by mělo být obohaceno o přídavek E. Toto písmeno značí, že půjde o čistě elektrické auto. Přivítejte tedy Škodu Felicii E.

Zdroj tvrdí, že plně elektrická novinka bude mít dojezd přibližně 500 elektrických kilometrů na jedno nabití. Za čtyři roky by měla být nová elektrická Felicie na našem trhu k dostání s podobnou cenovkou jako zmiňována Tesla Model 3. Vůz bude postaven na platformě MEB stejně jako koncept německého Volkswagenu I.D.

Co se týká samotné ceny, elektrická ´´Felda´´ prý vyjde zájemce na přibližně 27 – 28 tisíc dolarů, tedy o 7 – 8 tisíc méně než konkurenční Model 3. Na novou elektrickou Felicii E si budeme muset ještě počkat. Nejdříve se na trh podívá elektrický KodiaQ, který je známý pod přezdívkou Vision E. Ten se má objevit na trhu v roce 2019. Celkem plánuje Škoda uvést na trh 5 čistě elektrických vozů.

Majda Kolašínová

Zástupce šéfredaktora

kolasinova@goingelectric.cz

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: