Otestujte elektromobil zdarma aneb první projekt E-safari v Česku

Otestujte elektromobil zdarma aneb první projekt E-safari v Česku
Rubriky Články

ZOO Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Návštěvníci tak mají od 18. července možnost zapůjčit si v zoo elektromobil Nissan LEAF a projet s ním safari. Navíc, ti kteří dorazí ve svém vlastním elektroautě, se mohou do safari během hlavní sezony vydat za polovinu.

Nissan
Nissan Leaf

„Do projektu E-safari jsme se společně s automobilkou Nissan pustili zejména proto, abychom návštěvníkům umožnili zkusit si na vlastní kůži jízdu elektromobilem, jejichž provoz je k přírodě mnohem šetrnější než jízda klasickými auty. Zvýhodněnou cenou za projížďku po safari pro ty, kteří přijedou vlastním elektromobilem, považujeme za další způsob, jak veřejnost upozornit na to, že existují environmentálně přijatelnější způsoby osobní dopravy.“

 řekl k projektu ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas.

Zapůjčení elektromobilu zdarma

Pro návštěvníky zoo, ale i pro ubytované hosty v Safari Park Resortu bude od 18. července každý den během hlavní sezony k zapůjčení elektromobil Nissan LEAF, kterým bude možné projet safari od 9 hodin do 18 hodin. Doba projížďky je stanovena na 50 minut. Zapůjčení vozu je pro veřejnost zdarma, hradí se pouze jízdenka do safari. Na ty, co dorazí svým vlastním elektromobilem, čeká u pokladny na vjezd do safari padesátiprocentní sleva.

Nissan Leaf v ZOO ve Dvoře Králové
Nissan Leaf v ZOO ve Dvoře Králové

Jízda elektromobilem v ZOO

ZOO Dvůr Králové vyvíjí aktivity v mnoha ochranářských projektech zejména v Africe, tentokrát se však zaměřila na kampaň orientovanou na využití elektromobilů v ČR.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli společně se zoo a naším autorizovaným dealerem AUTO IN projekt E-safari spustit. Nissan LEAF je nejprodávanější elektromobil na světě, prodalo se jich již více než 270 000 vozů a nyní dostanou návštěvníci safari možnost si ho zdarma vyzkoušet. Ideální způsob, jak podpořit elektromobilitu. Věříme, že výhody elektromobilu, mezi které patří například bezemisní provoz a mimořádná tichost, ocení nejen návštěvníci, ale také zvířata v safari.

dodává Vlastimil Čepička, Country Director Nissan Sales CEE.

Rozšíření projektu

Do budoucna plánuje dvorská zoo nechat vybudovat na parkovišti dobíjecí stanici pro elektromobily, o jejíž provozování se uchází společnost ČEZ.

„Máme zájem vybudovat v areálu ZOO Dvůr Králové zázemí pro rozvoj elektromobility. Mohlo by se jednat jak o interní dobíjecí stanice pro potřeby vozového parku zoo, tak i o veřejné dobíjení pro návštěvníky safari.“

doplňuje manažerka řízení produktů ČEZ ESCO Lucie Bedrníčková.

Spuštění projektu E-safari předcházela akce Den s Nissanem, která v zoo proběhla o víkendu 15. a 16. července. V sobotu 10:30 hod. se v prostorách ZOO konalo slavnostní předání elektromobilů Nissan LEAF dvorské ZOO. Během obou víkendových dnů měli návštěvníci možnost zapůjčit si elektromobily Nissan, kterými se mohli bezplatně vydat do safari.

Nabídka byla platná pro prvních 50 padesát rodin, které se k projížďce v sobotu a v neděli přihlásili na informačním stánku Nissan. Den s Nissanem se bude opakovat znovu na konci prázdnin, 26. a 27 srpna.

Zdroj: tisková zpráva

Šéfredaktor
fojtik@goingelectric.cz

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: