Hyundai zahajuje elektrickou ofenzivu!

Hyundai zahajuje elektrickou ofenzivu!
Rubriky Články

Hyundai urazil za posledních pár let pořádný kus cesty k tomu, stát se automobilkou na úrovni zavedených evropských značek. To se mu bez debat povedlo. Například nejnovější hatchback i30 je prý v mnoha ohledech lepší, než Volkswagen Golf. A jak všichni víme, moc lepších aut než Golf v jeho kategorii není. Vypadá to, že Hyundai chce jít ještě mnohem dál a to směrem alternativních pohonů. Před rokem představil modelovou řadu Ioniq, která obsahuje tři druhy pohonů – hybrid, plug-in hybrid a elektrický. Dalším zajímavým počinem bylo SUV ix30, které bylo poháněno vodíkovými články. Tentokrát to vypadá, že dostal Hyundai jasný směr dalšího vývoje. A tím je elektřina.

 

Elektromobily

V oblasti elektromobilů můžeme od Hyundaie očekávat hned několik novinek. Jako první je větší baterie pro model Ioniq electric. Očekává se zvýšení kapacity z 28 kWh na 40 kWh. S tím přijde samozřejmě zvýšení dojezdu z 220 kilometrů na 350 kilometrů.

Další novinkou je nové elektrické SUV Kona. Toto auto už bylo zachyceno při testování a na trh má přijít už příští rok. Mělo by jít o alternativu Tesly Modelu 3 nebo Opelu Ampera E. Baterie bude mít kapacitu 50 kWh a dojezd 500 kilometrů. Cena by se měla pohybovat okolo 900 000 Kč. Kona se bude nejspíše prodávat s více variantami pohonu. Na internet už se ale dostaly i fotky elektrické verze a vypadá docela k světu, co myslíte?

Elektrické autobusy

Aby toho nebylo málo, tak tento týden představil Hyundai čistě elektrický autobus. Jmenuje se Elec City. Mezi jeho přednosti patří dojezd 290 kilometrů na jedno nabití. Za tento dojezd může obrovská baterie o kapacitě 256 kWh – pro srovnání – Nissan Leaf má baterii o kapacitě 30 kWh. Autobus Elec City půjde do masové výroby příští rok a cena bude prý srovnatelná s naftovými autobusy nebo autobusy na CNG. Asi si taky zvládnete představit, o kolik levnější bude provoz takového autobusu.

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: