Novinky ze světa elektromobility – 20. týden

Novinky ze světa elektromobility – 20. týden
Rubriky Novinky

Tesla Model 3 se opět odhaluje

Tentokrát šlo o únik příručky pro showroomy, na kterých je Tesla Model 3 srovnávána s Modelem S. V podstatě jsou tam již známé informace. Ovšem pár nových údajů se tam najde. Například, že Model 3 bude dostupný pouze v méně než stovce kombinací výbav. U Modelu S je to přes 1600. Tesla tím jasně ukazuje, že Model 3 bude výrazně jednodušší než Model S nebo X. V této příručce je také odhalen objem zavazadlového prostoru. Ten je u Modelu 3 400 litrů. Tento údaj je velice podobný konkurenci v podobě Audi A4 a BMW řady 3. Účelem této příručky je zmírnit očekávání příchodu Modelu 3. Někteří lidé si totiž ještě do teď mysleli, že Model 3 bude jen zmenšená verze Modelu S. Tomu tak ale není. Model 3 bude menší, jednodušší na výrobu, nabídne méně vychytávek a díky tomu bude stát méně peněz.

 

Daimler potvrdil výstavbu svojí gigatovárny na baterie

Mercedes je další automobilkou, která se na plno pouští do elektromobility. Tato německá automobilka totiž zrychlila svůj plán na vývoj elektromobilů o celé tři roky. Do roku 2022 bude investovat 11 miliard dolarů do deseti elektrických modelů. K tomuto kroku je také potřeba hodně baterií a to má řešit nová továrna, která bude zaměstnávat přes 1000 lidí a měla by mít výrobní kapacitu okolo jedné gigawatthodiny ročně. Elon Musk řekl, že k tomu aby bylo lidstvo uskladnit všechnu potřebnou energii, budeme potřebovat 100 gigatováren jako je ta od Tesly v Nevadě. Jak je vidět, tak se k tomuto číslu jednou i přiblížíme. Tesla má v plánu oznámit polohu dalších několika gigatováren do konce tohoto roku, Mercedes bude stavět výše zmiňovanou továrnu, koncernu Volkswagen-Audi asi také brzy nic jiného nezbude, než si postavit svoji továrnu na baterie a ostatní automobilky se snad brzy přidají.

Jaguar I-Pace zachycen bez maskování

Jaguar už pilně testuje tvůj první čistě elektrický model. Tentokrát byl zachycen v Monte Carlu při natáčení reklamního spotu. Úplně poprvé tak byl spatřen v produkční verzi bez maskování. Vypadá to, že když Jaguar říkal, že bude sériový I-Pace vypadat jako koncept, tak nelhal. Auto na videu je totiž skoro k nerozeznání od konceptu, který byl odhalen na podzim v Los Angeles. Sériové auto bude odhaleno ve Frankfurtu na podzim tohoto roku. A vyrábět se má začít za rok. I-Pace bude konkurent pro Teslu Model X a přicházející Audi Q8 e-tron. Nabídne 90 kWh baterii a dojezd 500 kilometrů na jedno nabití.

 

Tesla obnovila neomezené nabíjení přes Superchagery zdarma

Majitelé, kteří si koupili Teslu mezi 15. lednem a dneškem měli smůlu, protože Tesla ukončila program neomezeného dobíjení na Superchargerech. K dispozici tak měli 400 kWh ročně a pokud odebrali při dobíjení své Tesly více, tak musel platit za každou další kWh. To se ale minulý týden změnilo. Tesla totiž obnovila neomezené dobíjení na Superchargerech. Ovšem s jednou změnou. Pokud koupíte Teslu z druhé ruky, tak už nabíjení neomezené nebude. Na druhou stranu, ten kdo si Teslu koupil novou, bude mít neomezené dobíjení zdarma i u dalších pořízených Tesel. Americké automobilka také změnila program doporučování (refferal program), který funguje na základě používání promokódů, které dostanou majitelé Tesel. Při použití tohoto kódu dalším zákazníkem Tesly oba čeká několik výhod. Například sleva 1000 dolarů na novou Teslu, sleva na solární střechu, možnost účasti na významných akcí Tesly a další.

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: