Novinky ze světa elektromobility – 19. týden

Novinky ze světa elektromobility – 19. týden
Rubriky Novinky

BMW přijde s řadou 4 na elektřinu

Německá automobilka plánuje přímého konkurenta Tesly Modelu 3 v podobě své modelové řady 4. Elektrická řada 4 přijde na trh v roce 2020, o rok později než sourozenci se spalovacím motorem. V plánu je dojezd 500 kilometrů na jedno nabití. K tomu má pomoci baterie o kapacitě 90 kWh, i když BMW odhaduje, že v té době už bude k tomuto dojezdu stačit pouze kapacita 70 kWh díky velice rychlému vývoji technologií v oblasti baterií.

Kia Soul EV dostává větší baterii

Modelový rok 2018 čistého elektromobilu Kia Soul EV bude vybaven baterií o kapacitě 30 kWh. Původní kapacita byla 27 kWh. K této změně došlo díky přidání bateriového modulu a díky zlepšení chemického složení. 3 kWh nezní jako převratná změna, ale určitě to bude znát. S původní baterií dojede Soul EV v reálném provozu 180 až 190 kilometrů. S novou baterií to bude přes 220, možná až 240 kilometrů a to je rozhodně poznat. Kia se tímto krokem přidává k Nissanu Leaf a BMW i3, u kterých byl podobný upgrade již proveden. Kromě baterie došlo i k drobným změnám ve vzhledu vozu v oblasti masky. Doufám, že si budu moci modernizovaný Soul EV brzy vyzkoušet, současný model se mi totiž hodně líbí, jak jste se mohli dočíst v tomto článku.

Elektrická superlimuzína Elextra se pomalu odhaluje

Už před nějakou dobou jsem o tomto elektrickém pokusu švýcarské automobilky Classic Factory psal. Tehdy jsme měli ale k dispozici pouze jeden obrázek, na kterém byla silueta tohoto auta. Teď už máme i víc obrázků, i víc informací. Elextra má být elektromobil, který bude vyroben jako limitovaná edice v počtu 100 exemplářů. Jde o sportovní limuzínu pro čtyři cestující, které auto odveze celých 600 kilometrů daleko na jedno nabití. Výkon elektromotoru bude 680 koní a z 0 na 100 se auto rozjede za 2,3 vteřiny. Osobně moc nevěřím, že tento pokus vyjde. Navíc mi to připomíná čínskou kopii Lamborghini.

Další fotky Tesly Modelu 3

Co by to bylo za týden, kdyby se neobjevily další fotky očekávaného elektomobilu Tesla Model 3…Tentokrát jsou na nich dva nové předprodukční prototypy. Jeden v červené a druhý ve stříbrné barvě. Je potvrzeno, že nejde o původní stříbrný prototyp, který Tesla ukázala při odhalení, ale jde o nové auto. Ta červená se mi zatím líbí suveréně nejvíc a pokud se zadaří, a někdy si Model 3 koupím, tak to bude nejspíš v této červené.

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: