Tesla Model Y: Elektrický crossover už v roce 2020

Tesla Model Y: Elektrický crossover už v roce 2020
Rubriky Články, Novinky

Model 3 se ještě ani nezačal vyrábět a už se začíná věnovat pozornost dalšímu novému modelu Tesly. Během včerejšího zveřejnění finančních výsledků Tesly přišla řeč i na Model Y, a Elon Musk se o něm docela rozpovídal. Co od Modelu Y tedy můžeme očekávat?

Možná podoba Tesly Modelu Y, zdroj: Autocar

Tesla Model Y bude čistě elektrický crossover, který bude o něco menší než Model X. Původně se počítalo s tím, že bude Model Y postaven na stejné platformě jako Model 3. Tak to ale nebude. Pro Model Y totiž Tesla vyvíjí úplně novou, revoluční platformu. Ta má za úkol co nejvíce zjednodušit výrobu. Pokud jde o výrobu, tak se máme u této platformy těšit na nevídanou úroveň automatizace. Zajímavostí Modelu Y je také délka drátů uvnitř auta. Model Y bude mít pouze 100 metrů kabelů. Pro srovnání – Model S má 3 kilometry a Model 3 má 1,5 kilometru. Dále v tomto elektrickém crossoveru nenajdeme 12 V elektrický okruh, tak jako to bývá v klasických autech. Prý jde o přežitek. Včera byl potvrzen ještě jeden důležitý prvek Modelu Y – bude mít stejné výklopné dveře jako Model X. Jde o docela kontroverzní záležitost, ale mám pocit, že na tyto dveře nadávají nejvíce lidé, kteří si je zatím nevyzkoušeli. Já sám bych je na SUV nebo crossoveru klidně bral. Je to hodně praktické řešení.

 

Model Y by měl přijít do výroby na přelomu let 2019/2020, takže už jen necelé tři roky. Tímto krokem dojde k dokončení S3XY modelové řady. Rok 2020 bude pro Teslu velmi zajímavých obdobím. Za tento rok chce totiž dodat zákazníkům celý jeden milion vozů. Co myslíte? Podaří se to Tesle?

 

Pro více novinek se na GoingElectric nezapomeňte brzy vrátit a sledovat také Facebook a Instagram. Momentálně testuji Nissan Leaf, takže se v příštím týdnu můžete těšit na článek o něm a možná i experimentální videotest. 😉

 

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: