Workhorse W-15: Konečně pracant do zásuvky

Workhorse W-15: Konečně pracant do zásuvky
Rubriky Články, Novinky

O hybridech se na GoingElectric snažím nepsat, ale tentokrát udělám výjimku. Americká společnost Workhorse totiž nenápadně představila první elektrický pickup, který používá spalovací motor jen jako prodlužovač dojezdu. Takže něco jako BMW i3 REX. O pohon se starají dva elektromotory, které pohání obě nápravy. Kombinovaný výkon soustavy je celých 460 koní. Akceleraci z 0 na 100 km/h tak W-15 zvládne za pouhých 5,5 vteřiny.

Baterie pojme v tomto užitkovém autě celých 60 kWh! Protože nejde o žádnou lehkou váhu, ujede auto čistě na elektřinu jen 135 kilometrů. Celkový dojezd s plnou nádrží a nabitou baterií je více než 500 kilometrů. Spotřeba paliva má být při tomto dojezdu pouze 3,2 litrů na 100 km. To při porovnání s přímou konkurencí v podobě Fordu F-150 je obrovský rozdíl. Ten si totiž řekne o 12 litrů na 100 km.

Od konkurence se také liší o poznání pokročilejšími technologiemi. Auto je částečně vyrobeno z uhlíkových vláken a nabízí hned několik bezpečnostních asistentů. Varování při opuštění jízdního pruhu, varování a vyhýbání se kolizím a automatické brzdění. Zajímavou funkcí je také možnost využít auto jako zásuvku pro elektrické spotřebiče, která má výkon až 7,2 kW. Takže jako pracovní nástroj je to ideální auto. První kusy mají být dodány v příštím roce a cena je 52 000 USD. Workhorse je sice první s takovouto koncepcí pohonu pro užitková auta, ale není rozhodně jediný. Do této hry se chystá promluvit hned několik automobilek mezi nimiž je i Tesla a Ford s hybridní F-150.

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: