Novinky ze světa elektromobility – 17. týden – Tesla speciál

Novinky ze světa elektromobility – 17. týden – Tesla speciál
Rubriky Novinky

Za poslední týden ze toho událo nejvíce okolo Tesly a Elona Muska. Tak tady máte přehled toho nejdůležitějšího.

 

Odhalení Modelu 3 bude 2. července

Už je to opravdu blízko. Jedno z nejdůležitějších aut této dekády – Tesla Model 3 – bude odhaleno v produkční podobě poprvé druhého července. Odhalení proběhne během VIP akce v továrně Tesly ve Fremontu. Tato akce se poté bude opakovat ještě jednou, o den později. Pravdou je, že už stejně víme, jak Model 3 bude vypadat. Všichni se ale těšíme na podrobné informace o výbavách, bateriích, dojezdu, výkonu a ceně. To vše by mělo být při této události odhaleno, protože začátek sériové produkce byl stanoven na červenec a prý jde vše podle plánu. Takže utajovat nadále tyto informace by asi nemělo moc smysl.

 

Noví roboti pro Model 3

Tesla také v posledním týdnu obdržela velmi zajímavou zásilku. Roboty pro výrobní linku Modelu 3. Celkem bylo při této dodávce doručeno 467 robotů od značky Kuka. Tesla začne Model 3 vyrábět na výrobní lince verze 0.5 a v průběhu času ji bude výrazně vylepšovat, dokud z ní úplně neodstraní lidskou práci. Na jednou autě těchto robotů může najednou pracovat až 15 (!). Tato dodávka je dalším důkazem, že sériová výroba Tesly Modelu 3 už začne co nevidět.

The Boring Company – budoucnost městské dopravy

Toto je téma, které úplně nesouvisí s Teslou, ale s Elonem Muskem ano. Jednoho dne ho totiž dopravní situace v Los Angeles naštvala natolik, že si řekl, že to udělá po svém a zkusí poslat auta do tunelů pod městem. A nedávno tak přišel s tím, že dokáže zefektivnit ražbu tunelů o 1000%. Za tímto účelem založil The Boring Company (Boring Company – nudná nebo také ražební společnost – jak se Vám to hodí víc, to nechám na Vás). Pro začátek koupil zaměstnancům jeden použitý ražební stroj, aby ho rozebrali a určili, kde má rezervy a jak podle toho postavit lepší stroj. Při poslední TED Talk se o tunelech rozpovídal trochu více, ale hlavně ukázal video, jak si takovou tunelovou dopravu představuje. Toto video si musíte pustit. Tady je:

 

Tesla Semi už v září

Během zmiňované TED Talk došla řada i na elektrický kamion Tesla Semi. Musk potvrdil, že bude odhalen už v září. Dokonce se i zmínil, že už řídil prototyp tohoto tahače a prý se tento náklaďák chová jako sportovní auto. Moc nevím, co tím myslel, ale určitě se to brzo dozvíme. Tesla Semi má dát na frak klasickým naftovým tahačům a má přinést revoluci v nákladní dopravě. Semi bude mít více točivého momentu než konkurence a prý zvládne táhnout do kopce to, co sotva zvládnou dieselové tahače po rovině. A nakonec Musk ukázal i první Fotku:

Všechny dosud viděné předvýrobní prototypy Modelu 3

Nakonec tady máte obrázky a videa všech prototypů Modelu 3, které jsem našel na internetu. Jako první byl spatřen černý exemplář, u kterého bylo na první pohled vidět, že se na něm ještě usilovně pracuje. Druhým je modrý kousek, ten se zatím ze všech aut tváří, jako nejblíže produkční verzi. A poslední je bílý, ten byl viděn teprve nedávno a zatím nejsou žádné kvalitní fotky ani videa. Všechny tyto vozy byly viděny okolo sídla Tesly v Palo Alto. Ještě v sobotu se dostalo na internet jedno video, kde byl v dešti u Superchargeru v Cincinnati viděn další kousek. To je přes 3500 kilometrů daleko od Palo Alto. Není jasné, jestli se tam Model 3 dostal “po svých” nebo tam byl přivezen a poté jel zpět. A ani nevíme, jestli jde o další kus nebo jde o již dříve zmiňovaný černý prototyp.

 

View this post on Instagram

Another one. #Model3 📷: @teslamod3

A post shared by Tesla Motorsports (@teslamotorsports) on

 

 

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: