Upravený Nissan Leaf pojede Mongol Rally!

Upravený Nissan Leaf pojede Mongol Rally!
Rubriky Články

Chris Ramsey z Plug in Adventures se rozhodl, že podrobí elektrický Nissan Leaf zkoušce, o kterou se zatím žádný elektromobil ani nepokusil – Mongol Rally.

Pokud jste o Mongol Rally nikdy neslyšeli, tak tady je pár informací. Jde o charitativní akci řady dobrodruhů, kteří si dali za cíl dojet z Londýna až do mongolského Ulánbátaru. Během cesty urazí posádky cca 16 000 kilometrů. Tato rally má jen pár pravidel. Tím hlavním je, že musíte jet autem s motorem o objemu maximálně jeden litr. V podstatě jde o to, aby Vaše auto bylo co největší krám. Běžně se na startu objevují staré Nissany Micra, Suzuki Swift a podobné plechovky. Leaf nejspíš musel dostat nějakou výjimku, ale proč ne, když jde o takovou raritu.

Nissan Leaf, který podstoupí tuto dlouhou cestu, má 30 kWh baterii a je ve stupni výbavy Acenta. Při úpravách došlo k několika změnám. Auto dostalo speciální pneumatiky Speedline SL2 Marmora pro lepší jízdu na nezpevněných cestách. Dále pak posílené brzdové vedení a hliníkovou ochranu podvozku. Z interieru zmizely zadní sedačky kvůli snížení hmotnosti a na střechu přibyl nosič pro další vybavení. Tento nosič je osazen speciální světelnou rampou, aby se mohlo jet bez problémů i v noci.

I když tomuto nápadu moc fandím, stejně jako celé Mongol Rally, moc si tuto jízdu neumím představit. Nissan Leaf s 30 kWh baterií totiž ujede necelých 200 kilometrů na jedno nabití a něco mi říká, že po cestě asi nebude každých 190 kilometrů rychlonabíječka. Každopádně s tím určitě Chris počítá a má v plánu využít zastávky pro nabíjení k propagaci elektromobility. Takže mu moc držím palce!
Troufnuli by jste si na takovou dobrodružnou cestu? Já asi zatím ne, to přiznám bez mučení. Napište mi sem do komentářů nebo na Facebook GoingElectric a nezapomeňte sledovat GE i na Instagramu.

 

 

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: