Den s elektromobilem Tesla Model S

Den s elektromobilem Tesla Model S
Rubriky Články

Včera se v Praze v hotelu Barcelò konala Solární konference a jako doprovodný program byly uspořádány jízdy pro účastníky v Tesle Modelu S. A já měl to štěstí, že jsem celých těch 8 hodin mohl tyto lidi vozit a při tom odpovídat na jejich otázky ohledně Tesly a elektromobility obecně. K volným jízdám byly připraveny dvě Tesly – Model S 75D a Model S 95DL. Já měl k dispozici tu první jmenovanou. Jde o auto firmy Electric Park, která přesně tento kus nabízí k pronájmu. O autě samotném se moc rozepisovat nebudu. Radši o něm napíšu už brzy samostatný článek, ve kterém se o autě dozvíte snad úplně všechno.

Účastníky jsem vozil po předem připraveném okruhu. Ten byl zvolen tak, aby bylo možné i v městském provozu ukázat zrychlení Tesly a následnou rekuperaci při brzdění. Bohužel auto nemělo Autopilot, takže ani na takové manévry, jako například automatické parkování, se nedostalo.
I když do auta nastoupil člověk, který autu na první pohled moc nevěřil, stačilo jen pár metrů, a bylo vidět, že se jeho pohled na věc rychle mění. A po prvním prudším zrychlením už byla většina lidí nadšená a chtěla jet další kolo. To se ale málo komu poštěstilo, protože o Teslu byl skutečně velký zájem. Kdo by si taky takové auto nechtěl zkusit, když jde v Česku ještě pořád o docela vzácnou záležitost. Tesel je totiž v ČR zatím jen něco okolo 200 kusů. Naštěstí pro nás nadšence stále rychleji přibývají.

Za celý den jsem měl možnost svézt odhadem 80 lidí. Příště si budu dělat za každého čárku, abych to věděl přesně. Snad každý po jízdě vystupoval s úsměvem na rtech a někteří hned začali nahlas přemýšlet, kde na svojí Teslu seženou co nejrychleji peníze. Většina lidí se taky ptala na ty stejné otázky. Kolik Tesla ujede? Co topení v zimě? Co klimatizace v létě? Jak se Tesla nabíjí? Jak často se musí s Teslou do servisu? Jaká je maximální rychlost? A hlavně, kolik taková Tesla stojí? Na tuto otázku se zeptal snad úplně každý. Pokud Vás na tyto otázky zajímají odpovědi, tak dál sledujte GoingElectric. V některém z následujících článků totiž rozeberu Teslu Model S úplně do podrobna se všemi poznatky, které jsem za včerejšek získal.
I když to byl dlouhý a náročný den, hrozně mě to bavilo a užíval jsem si každý metr ujetý v Modelu S a s radostí jsem odpovídal na všechny otázky. Doufám, že se k něčemu podobnému zase brzy dostanu. Dostávat informace o elektromobilitě k lidem, které to aspoň trošku zajímá, je totiž doopravdy radost. A ještě o to víc, když při tom jezdíte celou dobu v Modelu S.
Pokud máte také nějaké otázky na téma Tesla nebo elektromobilita, tak se neváhejte ptát. Můžete tady v komentářích, na mailu info@goingelectric.cz, na Facebooku a nebo na Instagramu. 🙂

 

 

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: