Audi E-Tron Sportback: Sériový elektromobil už v roce 2019

Audi E-Tron Sportback: Sériový elektromobil už v roce 2019
Rubriky Články, Novinky

V koncernu Volkswagen-Audi si prostě řekli, že budou lidi v příštích letech kupovat už jen SUV-Coupé (nevím, jak to lépe zařadit). Výsledkem tohoto odhadu jsou tři hodně podobné koncepty v podobě VW I.D. Crozz, Škody Vision E a posledním kouskem je čerstvě představené Audi E-Tron Sportback. Co májí auta společného? Kromě podobného tvaru karoserie jezdí všechna pouze na elektřinu, všechna mají také autonomní řízení a všechna by se měla dostat do výroby v následujících několika letech. A Audi by mělo být první z této trojce. Na trh má přijít už za dva roky!

Audi je pořád o úroveň výš než VW a Škoda a to je vidět i při porovnání těchto konceptů. E-Tron Sportback má totiž více výkonu – 430 koní a větší kapacitu baterie – 95 kWh. I.D. Crozz a Vision E mají 81 kWh baterii a 300 koní výkonu. Více rozdílu zatím asi nenajdeme, protože jde o koncepty a produkční verze budou rozhodně vypadat o dost jinak.

E-Tron Sportback bude po R8 e-tron druhým čistým elektromobilem od této německé automobilky. Elektrická R8 se moc neprodávala, a tak to až do teď vypadalo, že nad elektromobilitou Audi zlomilo hůl. Doufejme tedy, že bude E-Tron Sportback prvním pořádným elektromobilem z mnoha. Vždyť i 40 000 zaměstnanců Audi chce po vedení společnosti, aby začala vyrábět více automobilů.
Na videu můžete E-Tron Sportback pořádně prozkoumat a pak mi napsat do komentářů, jak se Vám líbí. A taky nezapomeňte sledovat GoingElectric na Instagramu a Facebooku. Tam je totiž ještě více novinek, než tady na blogu. 😉

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: