Volkswagen I.D. Crozz: třetí do party

Volkswagen I.D. Crozz: třetí do party
Rubriky Články, Novinky

Od Volkswagenu jsme už viděli dva elektrické koncepty – hatchback I.D. a minibus I.D. Buzz. Německé automobilka nám chce zkrátit čekání na sériové elektromobily, a tak přichází se třetím konceptem. I.D. Crozz je čistě elektrický crossover, který má ukázat jakým směrem se automobilka bude v tomto segmentu pohybovat.

Podle Volkswagenu se má Crozz řídit podobně jako GTI (toto tvrzení beru hodně s rezervou, protože už jen při porovnání hmotností obou aut tam bude velký rozdíl). Pod kapotou má tento elektromobil dva elektromotory o kombinovaném výkonu 302 koňských sil, které dávají autu maximální rychlost 180 km/h. Zajímavé je rozložení váhy, které je 48% předek a 52% zadek, takže opravdu může jít o zajímavý řidičský zážitek. Baterie uložená v podlaze má kapacitu 81 kWh a dá se dobít za 30 minut za pomocí 150 kW rychlonabíječky. Dojezd podle NEDC je 500 kilometrů, ale ve skutečném provozu to bude tak 380 km, což je ale pořád hodně. Stejně jako předchozí koncepty, tak i I.D. Crozz je vybaven autonomním řízením, které má být i v produkční verzi.


Letos se dočkáme jednoho elektrického konceptu, kterým má být sedan podobný Passatu. Tak uvidíme v září ve Frankfurtu.
Jak se I.D. Crozz líbí Vám? Já v něm vidím sourozence Škody Vision E, což určitě není nic špatného. Stejně se ale nejvíc těším na ten čtvrtý koncept, který uvidíme za půl roku. 😉

 


Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: