Novinky ze světa elektromobility – 15. týden

Novinky ze světa elektromobility – 15. týden
Rubriky Novinky

Tesla zlevňuje nejlevnější Model S

Po odstranění varianty Model S 60 a S 60D dochází v ceníku Tesly k výrazným změnám. Základní variantou je teď Model S 75. Ten bude možno nově pořídit o celých 5000 USD méně než předtím – tedy za 69 500 USD. A Tesla nezůstala jen u zlevňování. Ke standardní výbavě od teď patří skleněná střecha a automatické otevírání dveří zadního zavazadlového prostoru. Tesla nejspíše chce tímto krokem přilákat zákazníky, kteří si předobědnali Model 3, ale rádi by dosáhli na Model S. Chytrý krok, snad to bude fungovat.

Nákladní auto od Tesly uvidíme už v září

Tesla Semi, tak se má jmenovat první čistě elektrický nákladní automobil od Tesly. Zatím víme jistě snad jen jednu věc – první odhalení přijde už v září tohoto roku. Informace o dojezdu, výkonu a podobných věcech jsou zatím čisté spekulace. Elon Musk chystá opět něco velkého, tentokrát doslova. Na internetu koluje hned několik možných variant, jak by mohlo auto vypadat. Tak tady je ta nejzajímavější.  

Lucid Air pokořil při testování 350 km/h

Není to tak dávno, co jsem o Lucidu Air psal. Testování je v současné době v plném proudu a tak se k nám dostávají zajímavé informace. Tentokrát jde o pokoření hranice 217 mil za hodinu, tedy 350 km/h. Taková to čísla může Airu závidět většina supersportů. Tento luxusní elektromobil by se měl začít vyrábět už v roce 2019 a Lucid se snaží sehnat potřebných 700 milionů USD na stavbu továrny. A prý se to zatím daří.

 

První elektromobil Volvo se bude vyrábět v Číně

Volvo chce na trh elektromobilů vstoupit už za dva roky a to znamená, že je nejvyšší čas na výběr továrny, ve které se auto bude montovat. Protože patří Volvo čínské společnosti Geely, je pravděpodobné, že první elektromobily budou vyráběny právě v Číně a poté exportovány do celého světa. Na více informací o čistě elektrickém Volvu si musíme počkat už jen pár dní. Budou totiž zveřejněny na autosalonu v Šanghaji, který začíná už zítra.

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: