Novinky ze světa elektromobility – 14. týden

Novinky ze světa elektromobility – 14. týden
Rubriky Novinky

Tesla Model 3 všude, kam se podíváš

Testování Modelu 3 je v plném proudu a na silnicích okolo sídla Tesly v Palo Alto se prohánějí testovací vozy. V posledním týdnu byly zachyceny hned dva prototypy. Jeden černý, který jsme už viděli na videu přímo od Elona Muska a modrý, který byl k vidění tento týden poprvé. Zatím si můžeme být jisti tím, že jde o auta pouze se zadním pohonem a jedním elektromotorem, protože na verzi se dvěma motory si budou zákazníci muset ještě nějakou dobu počkat. Další zajimavostí jsou nově senzory v C-sloupku. Zatím není jasné k čemu mají sloužit a dokonce ani nevíme jistě jestli jde opravdu o senzory. Možností co to je, je hned několik. Můžou to být kamery pro Autopilot nebo třeba snímače otisků prstů pro plánovaný carsharing Tesel. Kdo ví…Na internetu se objevily jak fotky tak i videa, tak to tady máte všechno pohromadě.  

zdroj: Jalopnik

Volkswagen brzy ukáže další dva elektrické koncepty

O tom, že se Volkswagen pouští ve velkém do elektromobility jsem už psal. Aby jsme si udělali lepší představu o tom, co nás čeká, ukáže nám VW ještě dva koncepty. Po I.D. Buzz a I.D. půjde o I.D. SUV – tedy čistě elektrické SUV. Tento koncept uvidíme již brzy v Šanghaji. Další a poslední koncept z připravované řady I.D. bude sedan podobný Passatu a ten uvidíme na podzim ve Frankfurtu. První sériová I.D. model bude hatchback a na trhu bude v roce 2020. Bude mít dojezd 600 kilometrů na jedno nabití a já už se nemůžu dočkat. 🙂

EGT pojedou první závod 25. – 26. listopadu ve Francii

Před nedávnem jsem psal i o závodním šampionátu čistě elektrických aut. V prvních několik ročnících se bude závodit v upravených Modelech S od Tesly. Minulý týden byl oznámen první přesný termín konání prvního závodu. Pojede se na okruhu Paul Richard ve Francii. Při závodním víkendu nepůjde jen o závodění. Celé dva dny bude probíhat, spolu se dvěma závody, festival oslavující technologie, udržitelnost, inovace a bude to ve znamení počátku “Éry světla”. Formát závodu bude následující – 20 minut tréningu, 60 minut kvalifikace a pak dva závody na 60 kilometrů.

 

Hyundai chystá revoluci v bateriích

Hyundai prý spustil pilotní produkci nového typu baterie! Má jít o baterie s pevným elektrolytem. Tato revoluční metoda má mít hned několik výhod. Nová generace baterií má být bezpečnější, levnější a má mít větší energetickou hustotu. Tak uvidíme, s čím Hyundai přijde. Možná se to dozvíme už na autosalonu v Šanghaji.

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: