Lucid Air: Konečně konkurence pro Model S?

Lucid Air: Konečně konkurence pro Model S?
Rubriky Články

Možná jste o automobilce Lucid Motors ještě neslyšeli. To by ale nebylo nic zvláštního. Tato úplně nová americká automobilka byla totiž založena teprve nedávno v Kalifornii. Za úkol si dala vytvořit luxusní sedan, který bude ve všem lepší než Tesla Model S. Není bez zajímavosti, že automobilku založil Peter Rawlinson, který předtím dělal v Tesle hlavního inženýra. Lucid Motors zatím nemá vlastní továrnu, ale se stavbou by měl začít každou chvíli. Peníze bere automobilka hlavně od čínských investorů. Tyto peníze zatím použila na vývoj a stavbu prototypů modelu Air a jde o opravdu zajímavý elektromobil.

V mnoha oblastech je Lucid Air velmi podobný Tesle. Hlavně pokud jde o konstrukci auta. Baterie jsou totiž ukryty v podlaze vozu, úplně stejně, jako u konkurence z Palo Alto. A podobností se najde víc. Na první pohled do interiéru je jasné, že v tomto voze je luxus a pohodlí na prvním místě. Kabina je speciálně navržena tak, aby prostor na zadních sedadlech byl co možná největší. A podle prvních fotek interiéru se to Lucidu opravdu povedlo. Skoro to vypadá, že vzadu spíše ležíte, než sedíte. Na palubní desce nenajdete jeden ani dva, ale dokonce tři displeje a snad všechno bude možné ovládat hlasem. Co se konektivity týče, tam má Lucid Air opět vychytávku podobnou Tesle. K autu dostanete taky aplikaci na mobil, pomocí které budete mít o autě přehled, ať už jste kdekoliv na planetě. V neposlední řadě stojí za zmínku autonomní řízení, ale to je u takového auta už skoro samozřejmost…

Pokud jde o pohon auta, tak tam chce mít Lucid taky náskok. Dva elektromotory, které pohání všechna čtyři kola mají totiž výkon celých 1000 koní. Baterie bude mít kapacitu buď 100 kWh nebo 130 kWh. Vyšší kapacita by měla stačit pro dojezd okolo 600 kilometrů na jedno nabití. Z 0 na 100 km/h to Lucid Air zvládne za 2.5 sekundy.

Elektromobil Air si můžete objednat už dnes. Tedy pokud věříte, že se opravdu začne vyrábět. Zatím tomu vše nasvědčuje, protože už probíhá intenzivní testování, dokonce až v mrazivém Norsku.(více na videu) Cena je nastavena velmi agresivně. Za základní model totiž zaplatíte stejně, jako za základní Model S – tedy 60 000 USD. První kusy se mají k zákazníků dostat v průběhu roku 2019.

Líbí se Vám Lucid Air? Věříte, že automobilka Lucid uspěje? Napište mi do komentářů sem nebo pod příspěvek na Facebooku a nezapomeňte sledovat GoingElectric na Instagramu.
Foto: Lucid Motors

 

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: