Elektromobilita na vzestupu: Tesla má větší hodnotu než Ford a prodeje dál stoupají

Elektromobilita na vzestupu: Tesla má větší hodnotu než Ford a prodeje dál stoupají
Rubriky Novinky

Máme za sebou první čtvrtletí roku 2017 a s ním výsledky prodejů elektromobilů. Tesla má za sebou rekordní čtvrtletí, ve kterém dodala přes 25 000 vozů (zhruba 60% Model S a 40% Model X). To je o 69% více, než loni. Například v Německu dodala tato americká automobilka o celých  157% více aut, než za první čtvrtletí minulého roku. U Tesly ještě chvíli zůstaneme. Díky prodejům, které dopadly lépe, než se čekalo. A také díky začátku testování předprodukčních exemplářů Modelu 3, se stala Tesla nejhodnotnější americkou automobilkou před Fordem a General Motors. Její akcie překonaly hodnotu 300 USD za kus, což určilo celkovou hodnotu automobilky na 47 miliard dolarů (Ford má 45 miliard USD). Je potřeba říct, že do Tesly se už započítává i hodnota čerstvě nakoupeného Solar City, které má na celkové hodnotě podíl. Pokud se ještě podíváme ke konkurenci v podobě Chevroletu Bolt, tak tomu se taky daří. Například v Jižní Koreji je Bolt vyprodán na celý rok dopředu.

Celkové prodeje aut do zásuvky stoupají po celém světě. V USA byl březen druhým nejlepším měsícem v historii. Prodalo se o 31% více elektrických aut, než ve stejném období loňského roku. Norsko zaznamenalo nárust pouze o 0,7%. To ale neznamená žádnou tragédii, protože podíl elektromobilů a plug-in hybridů je pořád více jak 35%. Ve Španělsku se prodalo o 9% více elektroaut, Ve Švédsku o 15% a takto by se dalo pokračovat…No řekněte, nejsou to zajímavá čísla?

Světové prodeje jednotlivých elektromobilů můžete vidět v tabulce. Jde o prodeje za únor tohoto roku. Opět vede nesmrtelný Nissan Leaf následovaná Renaultem Zoe a Modelem S od Tesly.

Zdroje: Insideevs.com a Electrek.co

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: