Porsche Mission E: Nejnovější info o stuttgartském elektromobilu

Porsche Mission E: Nejnovější info o stuttgartském elektromobilu
Rubriky Novinky

Na první čistě elektrické auto od Porsche, podobné konceptu Mission E, si budeme muset počkat do roku 2019. Už teď se ale dostávají ven zajímavé informace o tomto přímém konkurentovi Tesly Modelu S, a to hlavně z úst samotného šéfa Porsche, Olivera Blumeho.

Takže co můžeme od tohoto elektromobilu očekávat? Začneme dojezdem. Ten má totiž být 500 kilometrů na jedno nabití a auto bude možné nabít za 15 minut. Samozřejmostí bude autonomní řízení a, podobně jako u Tesly, aktualizace systému budou probíhat bezdrátově pomocí internetu. K dispozici budou mít zákazníci z více výkonových variant. Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že píšu o nějakém novém modelu Tesly…

Auto bude postavené na modulární platformě J1, která bude využita napříč celým koncernem Volkswagen Group. Kromě platformy J1 pracuje Volkswagen na dalších dvou. Jedna bude pro elektrická SUV, jako Audi E-tron Quatro a jedna pro menší vozy, jako například elektromobil postavený podle konceptu Volkswagen I. D.


Na prototypech se už intenzivně pracuje, protože má tento elektromobil nejvyšší prioritu. Je tak možné, že již brzy uvidíme některé z nich na veřejných silnicích. Líbí se Vám tento koncept? Napište mi sem do komentářů nebo na Facebookové stránky GoingElectric.

Foto zdroj: Porsche

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: