Novinky ze světa elektromobility – 12. týden

Novinky ze světa elektromobility – 12. týden
Rubriky Novinky

Tesla ukázala první předprodukční exemplář Modelu 3

Elon Musk se tento týden trošku rozjel na Twitteru a odhalil tak hned několik zajímavých informací o očekávaném Modelu 3. Ze všeho nejdřív ukázal video černé předprodukční verze zachycené před sídlem Tesly v Kalifornii. Zajímavostí je, že se Tesla rozhodla přeskočit fázi tzv. Beta prototypů a začala hned s produkcí předsériové výroby. Rozdíl je v tom, že se předprodukční kusy vyrábí prakticky celé na výrobní lince, na které bude probíhat sériová výroba a beta prototypy se vyrábí z větší části mimo tuto linku. Další ze zajímavých informací, přímo od Elona, je fakt, že baterie Tesly Modelu 3 nebudou díky kratšímu rozvoru větší jak 75 kWh, pokud se něco neudělá se stávajícím uspořádáním bateriových modulů. Hodně otazníků je okolo dojezdu Modelu 3. Elon na Twitteru ale uklidňuje, že to bude rozhodně více než u Chevroletu Bolt, takže více než 350 kilometrů. A ještě poslední věc o Modelu 3. Hodně lidí říkalo, že se v novince od Tesly budeme moci těšit na Heads-up displej (HUD). Na ten můžeme ale prozatím zapomenout a pokud ho Tesla bude chtít nasadit, tak to bude spíše na Modelu S, protože ten má být pořád o něco napřed, co se technologií týká.

Plány BMW pro elektrickou budoucnost

První novinkou do BMW je oznámení vstupu do Formule E. Německá automobilka pojede svůj první závod v šampionátu čistě elektrických formulí na začátku páté sezóny, tedy v roce 2018.

Další novinkou jsou plány pro rodukci elektrifikovaných modelů. BMW chce do roku 2025 prodávat 100 000 elektrických modelů (elektromobily + plug-in hybridy) a elektrifikací si projdou i ostatní automobilky spadající pod BMW. V roce 2019 přijde na trh čistě elektrické MINI, v roce 2019 electrické SUV X3 a v roce 2020 se můžeme konečně těšit na nový “i” model. Mělo by jít o i5 – konkurenta Tesly Modelu 3. A ještě letos se můžeme těšit na facelift modelu i3, který se už s maskováním prohání po silnicích.

Budoucnost dopravy podle BMW, zdroj odkaz

Nio EP9 získalo na Nürburgringu rekordní čas

Toto elektrické hyperauto sbírá jeden rekord za druhým. Po objetí okruhu Americas v Texasu bez řidiče se tentokrát tato automobilka vydala na německý Nürburgring. Legendární Zelené peklo zvládlo toto auto, tentokrát s řidičem, za neuvěřitelných 7 minut a 5 sekund. Jde samozřejmě o elektrický rekord a pro představu, jak rychlý čas to je, se můžeme podívat na čas Porsche 918, které bylo jen o 7 sekund rychlejší. O EP9 plánuji článek, ve kterém se dočtete o tomto auto všechno důležité.

BYD dodala prvních 27 čistě elektrických tahačů

Čínská společnost BYD nevyrábí jen baterie, elektrické autobusy a osobní elektromobily. Pustila se také do nákladní techniky a v Kalifornii ji hned museli otestovat. Nejde o plnohodnotné kamiony, ale o tahače, které operují v přístavek a překladištích. Jejich maximální rychlost je tak pouze 55 km/h. Pro toto využití to ale bohatě stačí. Jsou poháněny pouze elektrickou energií a na jedno nabití dokáží pracovat až 15 hodin. Kapacita baterie je 209 kWh(!). Samo BYD tvrdí, že jen za provoz tento tahač ušetří celých 19 000 USD ročně. To jsou slušná čísla.

Elektrický tahač BYD, zdroj odkaz

Pokud Vás zajímá více novinek a událostí ze světa elektromobility, tak nezapomeňte sledovat GoingElectric na Facebooku a Instagramu!

 

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: