Volkswagen chce na špičku mezi elektromobily. Rychle.

Volkswagen chce na špičku mezi elektromobily. Rychle.
Rubriky Články

Jestli začala elektromobilitu brát nějaká z velkých automobilek opravdu vážně, tak je to Volkswagen. Ten má totiž v plánu pořádnou elektrickou ofenzívu. Do roku 2020 chce vyrábět celých 400 000 elektrifikovaných vozů ročně. Základ tohoto čísla by měl tvořit elektromobil postavený na konceptu I.D., tedy auto velikostí na úrovni Golfu.

V současné době nabízí tato německá automobilka dva čisté elektromobily – e-UP! a e-golf a dva plug-in hybridy – Golf GTE a Passat GTE. Bohužel i nová generace e-golfu má pouze 33 kWh kapacitu baterie, takže se nemůže zatím rovnat Opelu Ampera-e a rychle se blížící Tesle Modelu 3. To by měl ale zbrusu nový elektromobil změnit. Dojezd by totiž měl být přes 320 kilometrů a cena by měla být na úrovni naftového Golfu. Jestli toto nezní použitelně, tak už nevím.

 

Ve Volkswagenu teď intenzivně pracují na elektromobilech hlavně kvůli evropským a čínským emisním normám. Tyto normy se totiž pravidelně snižují a v Evropě budou muset být v roce 2020 průměrné emise oxidu uhličitého celé modelové řady automobilek menší než 95g na kilometr a v Číně 117g na kilometr, takže mají automobilky co dělat. V Americe to vypadá, že se po nástupu Donalda Trumpa není z pohledu výrobců aut čeho bát, protože ten má v plánu EPA normy naopak zvyšovat.

Další zajímavou zprávou od VW je fakt, že elektromobil, který má vzejít z konceptu I.D. Buzz, má nakročeno k sériové výrobě. Jde o rodinné MPV v retro stylu, který má připomínat klasický Transporter a mě se opravdu moc líbí.

 

Co si o elektrických Volkswagenech myslíte Vy? Pište dolů do komentářů nebo k tomuto příspěvku na Facebook!

Díky za přečtení. V dalším článku se můžete těšit na reportáž z brněnského veletrhu Amper. 🙂

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: