Ženeva 2017: Co nového u elektromobilů?

Ženeva 2017: Co nového u elektromobilů?
Rubriky Novinky

Po krátké odmlce, způsobené nemocí, pro Vás mám další článek. Dneškem začíná ve švýcarské Ženevě tradiční autosalon a bez nějakých nových elektoaut by to rozhodně nebylo ono. Většina představených automobilů jsou sice koncepty, ale aspoň se díky nim máme na to těšit. Tak tady jsou.

 

Bentley EXP 12 Speed 6e

Začneme od toho nejkrásnějšího. Po konceptu coupé EXP 10, který byl představen v roce 2015 přichází Bentley s jeho další variantou. Tentokrát na čistě elektrický pohon a bez střechy. Dojezd má být mezi 300 až 500 kilometrů a Bentley ho chce jednoho dne dokonce i vyrábět. No řekněte, není to krasavec? Další novinkou na stánku Bentley je potvrzení vývoje elektrického SUV, které bude menší než zatím jediné SUV od této britské automobilky – Bentayga.

Toyota i-TRIL Concept

Toyota pro nás připravila ochutnávku městské budoucnosti v podobě konceptu i-TRIL. Toto auto navazuje na elektrickou tříkolku i-Road, kterou už Toyota zkoušela vyrábět. Trošku netradiční bude rozložení interiéru, kde bude vepředu jen jedno sedadlo pro řidiče a vzadu budou další dvě sedadla vedle sebe. Tento výtvor bude mít za cíl nahradit městská supermini a podobná vozítka, která potkáte prakticky jen ve městech.

Volkswagen Sedric

Německá automobilka to s elektromobilitou myslí opravdu vážně. Tentokrát to dokazuje konceptem Sedric. Jde o plně autonomní vozidlo, které jezdí pouze na elektřinu a ani nemá volant. Auto používá umělou inteligenci a je určeno pro městský provoz. Dojezd má být až 600 kilometrů, ale moc dalších informací není k dispozici.

Vanda Electrics Dendrobium

Ani moc nevím, jak bych popsal tuto šílenost. Jde o elektrické super auto, které má jet přes 320 km/h, a na jehož vývoji se podílel jeden z nejslavnějších týmu Formule 1 – Williams. Vanda Electrics je automobilka se sídlem v Singapuru, která se věnuje hlavně elektrickým jeřábům, plošinám a armádní technice. Zatím ani sami představitelé automobilky neví, jestli toto monstrum půjde do výroby, ale snad se jim podaří vyrobit alespoň pár plně funkčních exemplářů ať máme co obdivovat.

Peugeot Instinct

Francouzská automobilka nezůstává s vývojem elektromobilů a autonomního řízení rozhodně pozadu. Peugeot koncepty umí a Instinct není výjimkou. Podobné auto by se mělo dostat do výroby okolo roku 2025 a je to jediné auto na tomto seznamu, které není čistě na elektřinu, ale jde o plug-in hybrid. Ikdyž má auto volant, tak umí jezdit úplně samo a řidič se nemusí o nic starat. Žádné konkrétní technické informace nejsou k dispozici, ale už teď je jasné, že jde o velmi povedený koncept. Víc Vám ale řeknou fotky, tak tady je máte. 🙂

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: