Novinky ze světa elektromobility – 8. týden

Novinky ze světa elektromobility – 8. týden
Rubriky Novinky

Filmové hvězdy přivezou na předávání Oscarů Tesly

Dnes se koná v Americe velká akce – předávání cen Filmové akademie, Oscarů. Pokud se budete dívat, tak je možné, že neuvidíte přijíždět celebrity na červený koberec v ničem jiném, než v černých Teslách. Pro letošní ročník má dopravu filmových hvězd na starosti půjčovna limuzín MOTEV. Zajímavé na této společnosti jsou dvě věci. Ta první je, že MOTEV používá pouze elektromobily Tesla. Jak Model S, tak i Model X. A ta druhá zajímavost – společnost patří kamarádovi Morgana Freemana, který má v tomto podniku velký podíl. Sám Freeman je velkým fanouškem Elona Muska a hrdým majitelem Modelu S. MOTEV má za cíl stát se největší půjčovnou elektrických limuzín na světě a akce jako předávání Oscarů jim v tom rozhodně pomůže.

Jeden z Modelů X ve flotile MOTEV, foto: odkaz

Nový Volkswagen e-Golf jde do prodeje

Zatím sice ne v Česku, ale aspoň se dostali ven další zajímavé informace o tomto elektromobilu. Americká agentura EPA přidělila novému e-Golfu dojezd 200 kilometrů. Pokud někde uvidíte dojezd dle EPA, tak si můžete být jisti, že jde o reálný dojezd. Narozdíl od NEDC, což je mnohdy úplně mimo realitu. E-Golf nabídne větší baterii o kapacitě 35,8 kWh a německou cenu začínající na 35 900 EUR, tedy v přepočtu cca 970 000 Kč. Jinak jde v podstatě o klasického Golfa, takže si můžete být jisti, že kupujete opravdu kvalitní auto. Uvidíme, jak si povede v porovnání s konkurencí, která překvapivě rychle roste.

Volkswagen e-Golf 2017

 

ELEXTRA: Další koncept elektrického superauta

Švýcarská automobilka Classic Factory minulý týden představila světu nový koncept. Jde o čtyřmístný elektromobil, který má zvládnout sprint z 0 na 100 km/h pod 2,3 sekundy. Pořád nevím proč je to tak důležité, ale každý výrobce dává tomuto číslu obrovskou váhu. Zatím jsme měli možnost vidět pouze část renderu, na kterém vypadá auto opravdu zajímavě. V plánu je vyrobit pouze 100 kusů, takže jde o exkluzivní zboží. A na prototyp se máme těšit za pár týdnů v Ženevě na autosalonu.

Render elektrického superauta ELEXTRA, foto: odkaz

 

Tesla přichází do Spojených arabských emirátů

Opět by to nebyly pořádné zprávy, kdyby nebyla řeč o Tesle. Ta se opět rozrůstá a v minulém týdnu se dostala do UAE. Všechno odstartovalo velkým zahájením v Dubaji, kde byl přítomen i Elon Musk. Momentálně nenajdete v UAE žádný showroom Tesly ani žádný Supercharger, to se ale velmi rychle změní, protože objednat si Teslu do arabských emirátů můžete už teď, a první showroomy by měly být otevřeny každou chvíli. Nebyl by to Dubaj, aby si tamní taxislužba hned neobjednala 200 Modelů S s plně autonomním řízením, které má v plánu pustit do provozu do konce roku. Oni jsou v té Dubaji prostě jinde.

Audi potvrdilo elektrické SUV

Audi je další automobilkou, která rozšíří svoji modelovou řadu o čistý elektromobil. A hned napoprvé nepůjde o žádně troškaření, automobilka potvrdila, že začne s prodejem elektromobilu už příští rok. Půjde o velké SUV, které bude mít 95 kWh baterii a dojezd přes 500 kilometrů. Dále víme, že půjde nabíjet pomocí CCS až 150 kW. Bude se jednat o auto mezi modely Q7 a Q5 a bude se vyrábět v Bruselu v Belgii. Minimálně podle fotek vypadá doopravdy zajímavě.

Audi e-tron SUV koncept, foto: odkaz

Která ze zpráv Vás zaujala nejvíce? Pište sem do komentářů, na Facebook nebo třeba jen na mail info@goingelectric.cz 😉

 

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: