Novinky ze světa elektromobility – 7. týden

Novinky ze světa elektromobility – 7. týden
Rubriky Novinky

V Americe už si nekoupíte benzínového Smarta

Automobilový koncern Daimler se rozhodl přeměnit v Americe výrobce malých městských aut Smart na automobilku vyrábějící pouze elektromobily. Na trhu je už druhá generace elektrického Smartu ForTwo ED a modelu ForFour ED. Tato auta mají 17,6 kWh baterii a dojezd okolo 160 kilometrů. Zákazníci mají ještě navíc u modelu ForTwo možnost volby mezi pevnou střechou a kabrioletem. Do města prostě ideální. Minulý rok se v Americe prodalo cca 6 000 aut a celosvětově 145 000, tak uvidíme, kdy se Smart rozhodne pro tento krok i v dalších zemích.

Smart ForTwo ED, zdroj odkaz

První závod elektrických GT – EGT Championship se pojede už 12. srpna

Není to tak dlouho, co byl představen tento nový šampionát, o kterém jsem psal už tady. V tomto týdnu byl zveřejněn i provizorní kalendář, čítající 7 závodů. Jak už víte, jde o závody upravených vozů Tesla Model S P100D, kde je v každém týmu jeden závodník a jedna závodnice. Závody se budou konat na okruzích, které jsou homologovány pro závody Formule 1, takže by mělo jít o pořádné závodění.

Tady je provizorní kalendář všech závodů:

  • 12. srpen – Silverstone,  UK
  • 2. září – Assen, Nizozemsko
  • 23. září – Nürburgring DTM Circuit, Německo
  • TBC – Algarve, Portugalsko
  • 28. říjen – Misano, Itálie
  • 18. listopad – Barcelona, Španělsko
  • 25. listopad – Paul Ricard, Francie
Závodní speciál Tesla Model S, zdroj: electricgt.co

Tesla Model 3 se možná začne vyrábět dříve, než bylo původně v plánu!

Zní to dost neuvěřitelně, ale podle Wall Street Journalu to vypadá, že sériová výroba Modelu 3 začne už v červnu tohoto roku. Šlo by o hodně výjimečnou událost, protože zatím úplně každý model Tesly byl zpožděn. Někdy i o několik let. Při premiéře tohoto auta v březnu minulého roku řekl Elon Musk, že dodávky zákazníkům začnou v roce 2017, počítalo se však s úplným koncem roku a to ještě každý říkal, že se to nedá stihnout. Moc Tesle držím palce a doufám, že se mi někdy poštěstí Modelem 3 svézt. Jen pro informaci. Zkušební výroba Modelu 3 by měla začít v následujícím týdnu a ještě nás čeká oznámení finanční výsledků Tesly za minulý rok, takže bude v Kalifornii určitě veselo.

Tesla Model 3, zdroj odkaz

Máme za sebou první závod elektrických automobilů bez řidiče

V rámci závodního víkendu elektrických formulí Formule E se tento víkend poprvé uskutečnil doprovodný závod autonomních aut – Roborace. Je důležité říct, že se zatím jednalo pouze o testovaní, ale i tak se na okruhu něco dělo. Do “závodu” nastoupila dvě auta bez řidiče. Do cíle se nakonec podařilo dojet jen jednomu speciálu a ten druhý měl bohužel nehodu, při které narazil do bariéry. Maximální dosažená rychlost byla celých 185 km/h, což zní docela zajímavě.

Výsledky dalšího závodu Formule E v Argentině

Hlavní elektromotoristickou událostí víkendu byl ale závod Formule E. Jde o závod aut čistě na elektřinu a v příštím týdnu se můžete těšit na článek speciálně o této závodní sérii. Závod se jel v ulicích Buenos Aires a šlo o třetí závod třetí sezóny Formule E. Na prvním místě se umístil už potřetí v této sezóně švýcar Sebastian Buemi před J.E. Vergnem a Lucasem di Grassim.

Kompletní výsledky jsou zde:

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: