Carsharing – co to je? + VIDEO

Carsharing – co to je? + VIDEO
Rubriky Články

 

O sdílení automobilů, tedy carsharingu, se často mluví jako o nedílné součásti konceptů Smart Cities. Samotné Smart Cities si zaslouží samostatný článek, ale ve zkratce je to snaha, jak dosáhnout ve městě co nejplynulejšího provozu, zavést chytrá parkoviště, tak abyste vždy věděli, kde jsou ve městě volná místa a nemuseli tak jezdit pořád dokola, vylepšení dostupnosti MHD a mnoho a mnoho dalšího. Určitě o tom taky napíšu. Jedním z úkolů je zde také snížení počtu aut. Jednoduše proto, že ikdyž se to nezdá, tak 90% aut stojí 90% času na místě a zabírají tak akorát místo. A proto je tu sdílení automobilů. My v Brně máme dokonce štěstí, že tady funguje sdílení elektromobilů.

Proč carsharing?

Ikdyž by nás elekologové nejradši nacpali všechny do MHD a zakázali nám úplně používat auta, tak si prostě řekněme, že auto každý občas potřebuje. Carsharing má dosáhnout kompromisu mezi tímto ujetým řešením a situací. Kdy má každý svoje auto, které jen zabírá spoustu místa na ulici a dotyčný s ním najede 1 000 kilometrů ročně. Ve finále při sdílení auto nevlastníte, ale zároveň ho máte kdykoliv k dispozici a když s ním nejezdíte zrovna vy, tak ho může použít někdo jiný. Toto řešení má za úkol snížit počet aut na městských silnicích a zároveň vytížit co nejvíce ta používaná auta. Tento způsob už funguje v každém větším evropském městě a lidé jej stále více používají. Ve finále se to totiž vyplatí i finančně, pokud nejste zrovna řidič, který najede 30 000 km za rok.

 

Jak to funguje

Je to jednoduché. Tečka. Online se zaregistrujete a vyzvednete si kartu, kterou používáte pro odemknutí auta. Jak zvládnete toto, je to už jen samostatná činnost a nikoho k tomu nepotřebujete. Na internetu se přihlásíte do systému carsharignové společnosti, kde si můžete dobít kredit, podívat se kde jsou právě rozmístěná auta a zarezervovat si je. Hned jak si vyberete auto, stačí si ho zarezervovat a můžete k němu vyrazit. Tento postup je samozřejmě možný i z mobilu. Když příjdete k vybranému autu, tak si ho odemčete kartou, vytáhnete z přihrádky klíče a můžete jezdit. Po skočení jízdy vrátíte auto do jeho vyhrazené zóny, vrátíte klíče na své místo a kartou auto opět zamknete a tím ukončíte Vaší rezervaci. Jak to celé vypadá v praxi se dozvíte z našeho krátkého videa.

Kolik to stojí?

Překvapivě nestojí carsharing stejně jako MHD, ale zase to není, jak kdybyste jezdili všude taxíkem. Já jsem si osobně zatím vyzkoušel jen jednu společnost a zrovna jsem trefil takovou, kde není žádný vstupní poplatek, to je ale spíše výjimka. Vstupní poplatek slouží jako kauce a pokud se budete chtít odhlásit, tak ji dostanete zpátky. Dál se klasicky platí za ujeté kilometry a za čas, ve kterém auto používáte. Ceny za hodinu bývají od 15,- do 50,- za hodinu, podle typu auta. Za kilometry se platí zhruba od 4,- do 7,- za jeden ujetý kilometr. Ceny jsou nastavené tak, aby se carsharing vyplatil člověku, který ročně ujede méně jak 10 000 kilometrů, alespoň jsem se to dočetl na stránkách carsharingové společnosti. Sám jsem to nepočítal.

 

Elektrický carsharing

Asi bych o carsharingu nepsal hned tak ze začátku, kdyby v Brně nefungovalo sdílení elektromobilů Emuj. Je to pro mě totiž nejjednodušší cesta, jak se projet elektromobilem. K dispozici jsou dva typy aut: Nissan Leaf (4x) a Peugeot iOn (8x). Leaf je klasika mezi elektromobily, a pokud mám možnost, tak si vždycky vyberu právě jeho. Peugeot iOn jsem si ale musel taky vyzkoušet a nebo jej beru, pokud není k dispozici žádný z Leafu. Pro carsharing jde o úplně dostačující auto, ale sám bych jej asi nechtěl, nevidím ho totiž jako plnohodnotné auto. Z vlastní zkušenosti musím říct, že zatím vždy všechno fungovalo a nesetkal jsem se s žádným problémem. Je to super zkušenost a pokud bydlíte ve městě, tak rozhodně stojí za to nad tím popřemýšlet.
Jaký máte na sdílení automobilů názor Vy? Napište mi tady do komentářů. 😉

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: