Novinky ze světa elektromobility – 6. týden

Novinky ze světa elektromobility – 6. týden
Rubriky Novinky

Nová éra výroby elektřiny v Černobylu

Čínské společnosti Golden Concorde Holdings a China National Machinery Corporation se rozhodly využít prostor okolo bývalé ukrajinské jaderné elektrárny v Černobylu. Mají v plánu postavit okolo zbytků jaderné elektrárny obrovskou solární elektrárnu, produkující až 1 GW elektřiny. Mají proto hned dva výborné důvody. Tím prvním je cena půdy v okolí Černobylu, která je díky radiaci velmi nízká. Druhý důvod je ten, že po původní elektrárně zde zůstaly použitelné rozvody elektřiny. Tyto dva důvody z této možnosti dělají velice zajímavou příležitost, tak uvidíme, jak to na Ukrajině nakonec dopadne.

 

Tesla News

Začátek pilotní výroby Modelu 3

Tesla potvrdila pozastavení výroby Modelů S a X v americkém Fremontu. Tato pauza bude trvat mezi 7 a 10 dny a rozhodně není proto, že by se tyto dva modely málo prodávaly. V továrně se totiž chystá něco velmi zajímavého – pilotní výroba Modelu 3. Ano, toho modelu, který si předobjednalo přes 400 000 lidí a kterého sériová výroba má začít do konce roku. Tato pilotní výroba je velice zásadní a Tesla tak ukazuje, že zatím vše jde podle plánu.

Továrna Tesly ve Fremontu, zdroj odkaz

Gigafactory překročila 1 miliardu USD v nákladech na stavbu

Výstavba Gigatovárny běží na 100% a částka vynaložená na stavbu překročila v tomto týdnu 1 000 000 000 USD. Budova není ještě zdaleka hotová, ale už teď se v ní vyrábí bateriové články a kompletují se zde úložiště Powerwall a Powerpack.

Tesla Gigafactory 1 v Nevadě, zdroj odkaz

Tesla Semi

V záplavě novinek od této americké elektromobilky zazněla ještě jedna informace. Tesla v budoucnu plánuje pokrýt svými produkty celé spektrum pozemní dopravy a další na řadě má být elektrický kamion Tesla Semi, na kterém se už začalo pracovat. Projekt je teprve v začátcích, protože je teď všechna pozornost věnována Modelu 3.

Model S Ludicrous+ 0-60 mph za 2,28 s

Ano, čtete správně. Čistý elektromobil Tesla Model S P100D Ludicrous+ se dostal o 0 na 96 km/h za pouhých 2,28 vteřiny a Tesla tak dala najevo, že si má v plánu tento rekord, který nedávno překonal Faraday Future FF91, nechat. Mimochodem, je to kratší čas, než za který se na tuto rychlost dostane supersport LaFerrari.

 

Volvo příjde již brzy s čistým elektromobilem

Švédská automobilka, která má ve svých modelových řadách hned několik plug-in hybridů, se rozhodla poodhalit plány na uvedení nového elektromobilu. Má jít o auto s 100 kWh baterií, která má přinést dojezd až 500 km a má přijít už v roce 2019. O tom, jak bude automobil vypadat, zatím nebyla moc řeč, jen byl potvrzen vývoj elektrické platformy, na které bude postaveno hned několik modelů.

Koncept automobilky Volvo, zdroj odkaz

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: