Novinky ze světa elektromobility – 5. týden

Novinky ze světa elektromobility – 5. týden
Rubriky Novinky

Další týden, další novinky ze světa elektromobilů a elektrické energie. Tady jsou.

 

Začal předprodej Opelu Ampera E v Evropě

Opel Ampera E – přeznačkovaný Chevrolet Bolt – se začne již brzy prodávat také v Evropě. Není překvapením, že první šanci k pořízení tohoto elektromobilu dostali zákazníci z Norska. Mluvčí Opelu prozradil, že si toto auto již předobjednal “čtyřciferný” počet lidí. Jiné zdroje uvádí, že jde o číslo blížící se 10 000 objednávek. Toto je rozhodně zajímavé zjištění a nadějě, že se bude elektrickému Opelu dařit podobně jako Boltu v Americe, kde se prodalo za dva měsíce okolo 1 700 kusů. Jen pro informaci, jde o rodinné auto s reálným dojezdem přes 380 kilometrů a cenou v přepočtu okolo jednoho milionu Kč.

 

Opel Ampera E

Počet nabíječek Tesla destination charger překonal v Evropě 1000 nainstalovaných kusů

Americká automobilka Tesla nerozšiřuje pouze svoji síť výkonných nabíječek Supercharger, ale také méně výkonné Destination charger. Jde o nabíječky umístěné na místech jako jsou nákupní centra, městská parkoviště, sportovní areály a podobné. Tato nabíječka přidá za hodinu 100 kilometrů dojezdu. Tesle se podařilo do této doby nainstalovat přes 1000 takových to nabíječek a rozhodně tím nekončí. Pro srovnání, rychonabíječek Supercharger je v Evropě 270 a pokud máte Teslu, tak není problém pomocí těchto nabíječek projet celou Evropu.

 

Lucid se svým prototypem modelu Air už prohání po silnicích v Kalifornii

Lucid je nová automobilka z Kalifornie, která na konci minulého roku představila svůj první model Air. Je to luxusní limuzína poháněná pouze elektrickou energií s dojezdem přes 600 kilometrů na jedno nabití a cenovkou přes 100 000 USD. Ikdyž má výroba tohoto elektromobilu začít až v roce 2018, už teď se po ulicích San Francisca pohybuje jeden z prototypů a je se rozhodně na co dívat. Posuďte sami. Celá galerie je ke shlédnutí ZDE

 

Ministr průmyslu ČR se snaží přesvědčit Teslu k výstavbě její továrny v České republice

Jan Mládek v minulém týdnu potvrdil, že začal rozhovor se zástupci Tesly o možné výstavbě továrny v ČR. Tesla chce po výstavbě svojí Gigafactory v Nevadě postavit také jednu obdobnou továrnu v Evropě. Už dříve proběhly v médiích informace, že je Česko možnou lokalitou pro výstavbu takové továrny. O možnosti výstavby chce ministr průmyslu začít jednat při jeho cestě do spojených států. Stojí za to říct, že Jan Mládek v současné době jezdí elektromobilem Hyundai Ioniq. Na videu můžete vidět jak probíhají práce na Gigafactory v Nevadě:

 

Prodeje elektromobilů v Evropě pořád stoupají

Všechno nasvědčuje tomu, že budoucnost je elektrická, i prodeje elektromobilů v Evropě za poslední rok. Během roku 2016 se prodalo 221 000 aut do zásuvky. To je nárust o celých 10% ve srovnání s rokem 2015. Nejprodávanějším elektroautem byl Renault Zoe (21 735 ks). Mezi země s nejvíce prodanými elektromobily patří Norsko, Velká Británie a Francie. Tak doufejme, že si toto tempo prodeje elektroaut udrží. Myslím, že s přicházejícími novinkami to rozhodně nebude problém 🙂

Samé pozitivní zprávy, tak jak to mám rád! V příštím týdnu se můžete opět těšit aspoň na dva články a nedělní přehled novinek.

Tonda

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: