Já a elektromobilita

Já a elektromobilita
Rubriky Články

Vypadá to, že už se do toho psaní blogu pomalu dostávám, tak je čas napsat, jak jsem k elektroautům a elektromobilitě přišel já.

Ještě tak dva roky zpět bych si o elektroauto neopřel ani kolo, tehdy jsem byl petrolhead a nějakou elektřinou jsem dost opovrhoval. Vůbec mi nedávalo smysl, proč by si někdo kupoval auto, které ujede nějakých sto kilometrů a pak ho musí zase celou noc nabíjet. Pak jsem ale byl na autosalonu ve Frankfurtu, kde BMW představilo svoje elektrické i3, a protože se mi fakt líbilo, začal jsem se o něj více zajímat. Zhruba před rokem jsem se měl možnost v brně zúčastnit konference Glorious, kde BMW, jako partner konference, pořádalo testovací jízdy v několika modelech a jedním z nich bylo i3 a to byla jasná volba. Testovací jízda sice trvala jen asi půl hodiny, ale byl to pro mě zlomový zážitek. To ticho, ta akcelerace, ta rekuperace při brždění…bylo to prostě cool.

BMW i3 na autosalonu ve Frankfurtu 2013

 

Od té doby jsem přemýšlel, jak se k nějakému elektrickému autu zase dostat. Co si budeme povídat, zatím jich na ulici moc nepotkáte. Ale naštěstí bydlím v Brně, kde před nějakou dobou začal fungovat elektrický carsharing Emuj (ten si taky rozhodně zaslouží samostatný článek). Když jsem zjistil, jak to celé funguje, tak jsem se hned stal členem a teď si nenechám ujít žádnou příležitost svést se v jednom z jejich aut.

Zatím jsem na samém začátku a řídil jsem jen tři elektrické modely – BMW i3, Nissan Leaf a Peugeot iOn, ale doufám, že i díky této stránce budu mít i nějakou další příležitost ke svezení. Jinak v současnosti se mi moc líbí, kromě Tesly Modelu S, Renault Zoe. Moc bych si přál aby se začal prodávat i zde v ČR (zatím to vypadá, že by to mělo být každou chvíli) a já si ho tak mohl pořádně vyzkoušet.

Dál bych si chtěl v rámci elektromobility vyzkoušet i ostatní varianty osobní dopravy – elektrokola, elektrokoloběžky, elektrické longboardy, elektrické motorky, Segwaye a já nevím, co ještě dalšího! A pak sem samozřejmě napsat, jaké to bylo. 🙂

Pokud se Vám tento blog líbí, tak se nezapomeňte vrátit zase za pár dní. To tady na Vás bude čekat článek o trochu extrémnější variantě osobní přepravy – Hyperloopu.

Stay tuned!

Tonda

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: