Electric GT – 5 důvodů, proč tyto závody rozhodně budou stát za to!

Electric GT – 5 důvodů, proč tyto závody rozhodně budou stát za to!
Rubriky Novinky

Před nějakou dobou přišel španěl Mark Gemmel se závody elektromobilů, které budou konečně o něčem. A v současné době už jsou přípravy na první závody v plném proudu. Protože jsem velkým fanouškem motorsportu, ale elektrické Formule E mi připadají trochu komicky (hlavně protože neujedou celou závodní vzdálenost a piloti tak musí v polovině závodu přesedat do druhého vozu), vidím v EGT šampionátu něco, co mě bude určitě hodně bavit. A zde je 5 důvodů proč si to myslím.

CEO EGT Mark Gemmel (vlevo), zdroj: electricgt.co

Auta

V šampionátu EGT budou ze začátku použity automobily Tesla Model S P100D. Samozřejmě musí splňovat všechny bezpečnostní normy, a tak budou hodně upravené. Už na pohled musí být každému jasné, že nejde o seriový Model S. Celá karoserie bude z karbonových vláken, v interiéru nezůstane skoro nic, komě volantu a sedačky řidiče. Cílem je dostat do šampionátu i ostatní automobilky, ale na to si asi budeme muset ještě nějakou chvilku počkat, protože než někdo vyrobí konkurenceschopné auto, tak to asi ještě potrvá.

Závodní speciál Tesla Model S, zdroj: electricgt.co

Rychlost

Velkým rozdílem oproti Formule E bude rychlost. Ne že by byly elektrické formule pomalé, ale závodní speciály posunou rychlost o několik úrovní výš. Jak všichni víme Tesla Model S P100D je dost rychlá už v sériovém provedení, tady ale bude ještě o něco rychlejší. Z 0 na 100 km/h se vozy dostanou za pouhých 2,0 vteřiny. To je rychlejší než Formule 1 i než Bugatti Chiron a to už je rozhodně co říct. Výkon závodního vozu bude 778 koní a 995 nm a pokud Vám tyto čísla nic neříkají, tak věřte, že je to opravdu hodně.

 

Okruhy

Půjde o první závody elektromobilů, které se budou konat na stejných okruzích, jako používá Formule 1. To slibuje parádní podívanou a pořádné zavodění – auta se nebudou tlačit mezi betonovými bariérami, jak je tomu na městských okruzích ve Formuli E.

 

Jezdci

Jako to tak vypadá, ani o kvalitní jezdce nebude nouze, a já už dokonce i vím komu budu fandit! Doufám, že se nejvíce bude dařit Oliveru Webbovi z Velké Británie. Ten má zatím za sebou slušnou kariéru nejen ve vytrvalostních závodech, tak snad mu to půjde i tady. A další zajímavost. Zatím to vypadá tak, že týmy budou tvořit vždy dva piloti s tím, že bude vždy jeden muž a jedna žena.

Sledování závodů

A nakonec ještě jedna dobrá zpráva pro případné fanoušky. Celý šampionát bude k dispozici zdarma na internetu. Všechny onboardy, komentované přenosy i dění v paddocku. Já už se prostě nemůžu dočkat!

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: