Na co se těšit v roce 2017

Na co se těšit v roce 2017
Rubriky Články, Novinky

Už teď je jasné, že nadcházející rok bude ve světě elektromobility více než zajímavý! Jak to tak vypadá, snad každá větší automobilka má v plánu v blízké době uvést na trh alespoň jeden elektromobil. Zatím to tak vypadá, že snad jen u Škody a Seatu se toho moc nedočkáme. Toto všechno znamená, že bude k vidění velké množství konceptů elektrických aut a abychom nemuseli dlouho čekat, všechno se rozjelo už teď, na autosalonu v Detroitu. K vidění jich zde bylo hned několik. Volkswagen ukázal koncept znovuzrození legendárního minibusu, který nazval I.D. Buzz. Tento koncept je druhým elektromobilem VW z plánované řady 30(!) elektrických modelů, které chce automobilka začít vyrábět do roku 2025 (a určitě si o něm budete moci přečíst mnohem více v jednom z dalších článků). Další stojí za zmínku koncept od Chrysleru. Jde o MPV Portal, který sice nemá žádnou šanci se dostat do sériové výroby, ale ukazuje, jakým směrem se bude automobilka ubírat.

Volkswagen I.D. Buzz koncept
Chrysler Portal koncept

Mnohem důležitější a zajímavější jsou ale auta, která se budou v roce 2017 už vyrábět. Určitě jich bude víc, než na tomto seznamu. Vybíral jsem totiž jen ty nejzajímavější.

Opel Ampera-E

Jedno z nejdůležitějších aut pro evropský trh si budete moci objednat už okolo června tohoto roku. A proč je jedno z nejdůležitějších? Jsou pro to hned dva důvody. Tím prvním je reálný dojezd přes 320 km a tím druhým je cenovka pod milionem korun. Jde o přeznačkovaný Chevrolet Bolt, který se začal prodávat na samém konci roku 2016 a od té doby jsou o něm slyšet jen pozitiva. Například si jej pořídil spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, který si ho nemůže vynachválit.

Opel Ampera E

Renault Zoe 40 kWh

Modernizovaná verze tohoto malého Renaultu by se měla začít prodávat co nevidět a já si musím aspoň zarezervovat testovací jízdu, protože se poprvé bude prodávat také v Česku a já bych ho prostě hrozně chtěl! Baterie o zvětšené kapacitě na 41 kWh má být dostačující k ujetí přes 300 km v reálném provozu, což zní parádně. Už jen zbývá zjistit za kolik se v česku bude prodávat.

Renault Zoe 40

VW E-Golf

Druhý pokus o elektrický golf se začne prodávat v dubnu a o proti první verzi bude mít dojezd větší o 50%, tedy o celých 180 km v reálném provozu. (ano, taky z toho nejsem nějak vedle, ale aspoň něco) V ČR se bude prodávat od necelých 900 000 Kč a hned ve standartu na Vás čeká zajímavá výbava, tak se snad bude prodávat lépe, než první verze. Držím palce.

Volkswagen E Golf

Hyundai Ioniq

Možná si říkáte, že na tomto seznamu nemá co dělat, protože se začal prodávat už v minulém roce. Ale já ho sem stejně dám, protože do této chvíle jste ho v elektrické verzi na evropských silnicích snad ani potkat nemohli. Tento automobil má tři verze. Hybrid, Plug-in hybrid a čistě elektrickou verzi Ioniq electric. Ta poslední jmenovaná má reálný dojezd přes 200 km na jedno nabití a jeho cena se vleze do milionu. Má spoustu vychytávek, jako je například adaptivní rekuperaci a spoustu bezpečnostních systémů. Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas byla dokonce představena jeho verze s autonomním řízením. Prostě se máme i u této korejské automobilky na co těšit.

Hyundai Ioniq

Tesla Model 3

A to nejlepší nakonec. Sice ještě nikdo neví, jestli se toto auto začne do konce roku 2017 vůbec vyrábět, ale na tento seznam rozhodně patří. Jde o další z řady revolučních modelů Tesly Motors. Dojezd přes 320 km na jedno dobití i v nejnižší výbavě, hardware pro autonomní řízení, solární střecha, možnost nabíjení přes Supercharger a 5 hvězdiček ve všech kategoriích bezpečnostních testů. Co víc si přát, že? Teď jen držet palce Tesle, aby dodržela slib a začala auto opravdu vyrábět v termínu.

Tesla Model 3

Já myslím, že to bude mimořádně zajímavý rok. Co myslíte? A o každém z aut v tomto seznamu plánuji samostatný článek, tak se na GoingElectric nezapomeňte zase vrátit! 🙂

Tonda

Bývalý redaktor

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: